Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom

Loupedeck - konsola do edycji zdjęć w Lightroom

Photoshop Lightroom firmy Adobe jest narzędziem doskonale rozpoznawalnym wśród cyfrowych fotografów. Jego ogromne możliwości i przemyślany interfejs przekonały już niejednego profesjonalistę oraz całkiem sporo amatorów. Nowe urządzenie Loupedeck ma szansę zastąpić klawiaturę a może nawet i mysz podczas pracy w programie Lightroom.


Adobe Photoshop Lightroom to jeden z pierwszych programów do pełnej obsługi tzw. fotograficznego workflow i nadal pozostający w czołówce. Czym jest workflow? To anglojęzyczne słowo nie mające w zasadzie dobrego polskiego odpowiednika (i z tego powodu rzadko tłumaczone – najlepszym chyba odpowiednikiem w odniesieniu do interesującego nas tematu jest termin "cyfrowy warsztat") - oznacza ciąg czynności, wykonywanych przez daną osobę w ramach jej pracy. W przypadku fotografii cyfrowej jest nim wszystko to, co robimy ze zdjęciem od momentu zakończenia sesji zdjęciowej. A więc zarówno przeniesienie plików z kart pamięci na dysk twardy komputera, posortowanie ich oraz poddanie obróbce, jak też wybór najlepszych kadrów i wykonanie ich odbitek lub umieszczenie w galerii internetowej wchodzić będzie w skład owego workflow. Ogromna ilość funkcji pozwalająca na realizację wszystkich zadań cyfrowej ciemni przełożyła się na niezliczoną ilość skrótów klawiszowych, których zadaniem jest przyspieszenie wykonywanych czynności. Jednak ich opanowanie może stanowić spore wyzwanie.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem