Łukasz Czech z Krakowa najlepszym fotografem roku

Łukasz Czech z Krakowa najlepszym fotografem roku

Łukasz Czech z Krakowa zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie EPSON International Pano Awards. Spośród kilkuset fotografii z całego świata, profesjonalne jury wskazało swojego faworyta. Wschód słońca nad opactwem Benedyktynów w Tyńcu został najlepszym zdjęciem sferycznym tego roku. Wyniki ogłoszono 22 listopada na stronie internetowej organizatora.Konkurs odbywa się co roku i przyciąga najbardziej utytułowanych artystów z branży fotograficznej. Łukasz Czech przyznaje, że do zwycięstwa sam pomysł nie wystarczy, liczą się także miejsce, pora dnia, technika wykonania oraz "to coś". Żeby zrobić doskonałe zdjęcie wszystko musi dopisać. Szczęście także, czasem pięć minut wystarczy, by warunki zmieniły się diametralnie.
 
Oprócz zwycięskiej panoramy w pierwszej dwunastce znalazły się jeszcze dwie inne autorstwa Polaka. Jedna przedstawia poranne mgły na Sokolicy, a druga Skrzyczne w śnieżnej otulinie. Technika zdjęć sferycznych jest nowatorską formą dokumentowania rzeczywistości, dostarcza niesamowitych wrażeń oraz pozwala wręcz "przenieść się" do fotografowanego miejsca.
 
 
Łukasz Czech EPSON International Pano Awards
Fot. Łukasz Czech

Reklama

Fotografowanie miasta nocą


Miasto nigdy nie zasypia. To powiedzenie doskonale ilustruje atrakcyjność nocnego pleneru miejskiego dla fotografa. Duże metropolie po zmroku są bowiem dla fotoamatorów źródłem niewyczerpanych tematów fascynujących zdjęć

 

Istnieje bardzo wiele sposobów na fotografowanie miasta nocą i uwiecznienie nocnego życia metropolii. Niektóre z tych technik pozwalają też uzyskać zupełnie fantastyczne obrazy.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: wynikiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

brk1 na ładnym tle bąbelki pół na pół Osa jesień w Lurgan - N.Ireland christmas1