Lustrzanka i iPhone w duecie. Efekt na zdjęciach, na punkcie których Internauci oszaleli

Lustrzanka i iPhone w duecie. Efekt na zdjęciach, na punkcie których Internauci oszaleli

Fotograf ślubny Mathias Fast podzielił się z internetową publicznością techniką fotograficzną, pozwalającą dodawać ciekawe efekty do zdjęć - bez użycia Photoshopa. Mimo, że sztuczka nie jest nowa, jego zdjęcia ślubne biją rekordy popularności.


Kluczem do uzyskanie efektu przedstawionego przez Mathiasa Fasta jest ekran telefonu. Używając go jako powierzchni odbijającej, miłośnicy fotografii mogą łatwo pozbyć się niepożądanych elementów z kadru lub dodać odbicia. "Nie jestem pierwszą osobą, która korzysta z tego rozwiązania, o czym dowiedziałem się dopiero po tym, jak odkryłem je podczas fotografowania przygotowań panny młodej do ślubu. W trakcie jednego z ujęć zobaczyłam niesamowite odbicia na wyłączonych ekranach telefonów leżących na stole nieopodal. Uświadomiłem sobie, że przy odpowiednim kącie i odległości mogę włączyć odbicie do zdjęcia, jednocześnie ukrywając fakt, że pochodzą z telefonu" – mówi Mathias Fast, który fotografuje śluby do sześciu lat. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem