12 grudnia 2019, 17:06
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 2254 razy

Bezkompromisowy Apple Mac Pro w cenie domu jednorodzinnego

Bezkompromisowy Apple Mac Pro w cenie domu jednorodzinnego

Komputery Mac Pro adresowane są do profesjonalistów, którzy poszukują bezkompromisowych rozwiązań - Jako że właśnie trafiły do sprzedaży najnowsze wersje tych super potężnych komputerów, pojawia się pytanie - ile trzeba zapłacić za sprzęt, który jest totalnie bezkompromisowy? Okazuje się, że cena jest naprawdę powalająca.

Otóż najdroższa konfiguracja Maca Pro, obejmująca najbardziej rozbudowaną specyfikację wynosi bagatela: 254 747,98 złotych (zgodnie z cenami dostępnymi w oficjalnym sklepie Apple). Jest to cena co najmniej porażająca.

Mac Pro - najbardziej rozbudowana konfiguracja

Co takiego oferuje komputer kosztujący niemal tyle co dom jednorodzinny i więcej niż wiele z luksusowych modeli samochodów? Otóż wydanie tej ogromnej sumy pozwoli na korzystanie z 28-rdzeniowego procesora Intel Xeon W 2,5 GHz (Turbo Boost do 4,4 GHz), 1,5 TB pamięci RAM DDR4 ECC (12x128 GB), dwa procesory Radeon Pro Vega II Duo (każdy z 2x32 GB pamięci HBM2), dysk SSD o pojemności 4 TB czy kartę Apple Afterburner. Dodatkowo taki zestaw obejmuje mysz Magic Mous 2 i gładzik Magic Trackpad 2 oraz presintalowane oprogramowanie Final Cut Pro X i Logic Pro X. 
 
Dla porównania podstawowa wersja tego super komputera kosztuje "zaledwie" 27 999 złotych. W takiej okrojonej wersji można znaleźć 8-rdzeniowy procesor Intel Xeon W 3,5 GHz (Turbo Boost do 4,0 GHz), 32 GB (4x8 GB) pamięci RAM DDR4 ECC, procesor graficzny Radeon Pro 580X z 8 GB pamięci GDDR5 czy dysk SSD o pojemności 256 GB. Niestety ta konfiguracja nie obejmuje już szkielet na kółkach wykonanych ze stali nierdzewnej i karty Apple Afterburner czy myszy z gładzikiem wraz z ww. oprogramowaniem. 
 
mac pro
Apple Mac Pro
 
Do tego zestawu można dokupić wyświetlacz Pro Display XDR Retina 6K o przekątnej 32’’, który w najbardziej rozbudowanej konfiguracji kosztuje 33 797 złotych (podstawowa wersja jest o niecałe 10 000 złotych tańsza). 
 
mac pro
Apple Pro Display XDR Retina 6K
 
Podsumowując zakupy z Apple - bezkompromisowy Mac Pro z takim samym wyświetlaczem Pro Display XDR wyniesie łącznie 288 544,98 złotych. Dobra wiadomość jest taka, że przy tych zakupach uda się załapać na darmową dostawę (ta jest już dostępna przy zakupach powyżej 170 złotych). 
 
 


www.swiatobrazu.pl