Malarstwo klasyczne i współczesna fotografia - zobacz jak bohaterowie obrazów bawią się na festiwalu muzycznym

Malarstwo klasyczne i współczesna fotografia - zobacz jak bohaterowie obrazów bawią się na festiwalu muzycznym

Na łamach Świat Obrazu pokazywaliśmy już, jak interesujące może być połączenie malarstwa i fotografii (która zresztą też jest swoistym malarstwem). Tym razem warto obejrzeć zaskakujące połączenia, autorstwa węgierskiego fotografa Mártona Neményi’a, który umieścił postacie z klasycznych obrazów w scenerii festiwali muzycznych. Zobacz jaki przyniosło to efekt.


Projekt autorstwa Mártona Neményi’a stanowi odpowiedź na to, jak komponowaliby się z dzisiejszą rzeczywistością bohaterowie znanych obrazów z minionych epok. Autor sięgnął po Photoshopa, aby wkomponować znane postacie z najsłynniejszych dzieł w zdjęcia wykonane przez siebie podczas festiwalu muzycznego Sziget Festival w Budapeszcie. Pod gołym niebem, przy dobrej muzyce bawiła się nawet Mona Lisa!
 
"Wyobraziłem sobie znudzoną Mona Lisę przed główną, festiwalową sceną" zdradził autor prac. Jego wyobraźnia pozwoliła także na stworzenie wielu innych zaskakujących połączeń. Postacie z obrazów są bardzo sprytnie wkomponowane, tak jakby rzeczywiście miały uczestniczyć w sfotografowanych scenach. Dzięki pracy węgierskiego fotoreportera ożywa duch minionych epok. 
 
Prezentujemy wybrane prace autorstwa Mártona Neményi’a, a więcej jego fotografii znajdziesz na jego oficjalnej stronie internetowej i Instagramie

Malarstwo klasyczne i współczesna fotografia - zobacz jak bohaterowie obrazów bawią się na festiwalu muzycznym

malarstwo klasyczne


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem