Malarstwo klasyczne w niezwykłej odsłonie - artysta umieszcza postacie z obrazów na ulicach miast

Malarstwo klasyczne w niezwykłej odsłonie - artysta umieszcza postacie z obrazów na ulicach miast

Ukraiński artysta Aleksiej Kondakow ropoczął przygodę z projektem zatytułowanym Napoli jako swojego rodzaju eksperymentem. Zaczął próbnie w ramach poszukiwań artystycznych łączyć postacie z najsłynniejszych płócien ze współczesnymi, sfotografowanymi sceneriami. Okazało się, że realizacja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i autor postanowił kontynuować swoje dzieło.


Artysta łączy zdjęcie przedstawiające ulice włoskich miast z postaciami występującymi na klasycznych, renesansowych obrazach. Jest to ciekawe i intrygujące zestawienie, gdy fragmenty wielkich dzieł łączą się z pozornie niczym niewyróżniającymi się fragmentami miasta. Boiska do koszykówki, targowiska, windy, mało uczęszczane zaułki, komunikacja miejska czy balkony stają się tłem dla tych postaci. Powstaje dzięki temu nowa, wyjątkowa narracja. Artysta wielokrotnie zaskakuje błyskotliwością, wywołując uśmiech na twarzy widzów, ale również prowokując do refleksji.
 
Projekt Napoli rozpoczął się we Włoszech, jednakże artysta kontynuuje łączenie obrazów ze sceneriami znalezionymi także w Berlinie i Londynie. Poniżej można znaleźć wybrane prace pochodzące z tego cyklu, a więcej swoich kolaży Aleksiej Kondakow publikuje na swoim profilu na Instagramie.

Klasyczne, renesansowe malarstwo w nowej odsłonie 

malarstwo


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem