Marketing fotografii kolekcjonerskiej

Marketing fotografii kolekcjonerskiej

Bardzo trudno poruszać się w sferze marketingu związanego z fotografią kolekcjonerską. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że na wartość fotografii wpływa kilka czynników.


Istotną sprawą jest na pewno ranga danego artysty, mówiąc konkretnie, ważne jest nazwisko. Jeśli jest ono rozpoznawalne w świecie sztuki, fotografii, zapisało się w świadomości społecznej, to takie zdjęcie ma większe szanse na to, że zostanie sprzedane. Oczywiście, jeśli jest przedrukowywane w czasopismach związanych ze sztuką, to tym lepiej. Ważne jest, czy dany artysta wystawia swoje prace w galeriach sztuki itp., ranga galerii też jest istotna. Jeśli krytycy zajmują się fotografiami artysty, dyskutują o jego pracach na forach, wykładach, czy też powołują się na jego nazwisko przy konkretnych projektach, to też niezmiernie ważne. Wszystko to składa się na to, że fotograf uzyskuje znaczenie kulturowe.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem