Martin Pover "Carceri/ Więzienia" – recenzja

Martin Pover "Carceri/ Więzienia" – recenzja

Jak wyglądają klatki dla zwierząt? Małe przestrzenie, które musiały się stać ich mieszkaniami, aby mogli się ich widokiem cieszyć ludzie z wielkich miast? Pokazuje je Martin Pover na wystawie, otwartej w krakowskiej Galerii Camelot do końca września.


Projekt fotografowania klatek w zoo z różnorodnych miast na świecie powstawał przez sześć lat. W efekcie widzimy kolorowe kwadraty o boku 260 cm, których najważniejszym bohaterem jest pustka.
Opustoszałe są klatki, wybiegi, drabinki, gałęzie, zbiorniczki wodne. Leżą puste miski, jakby porzucone przez właścicieli. Czekanie na to, aż zwierzę opuści klatkę, było największą trudnością, jaką napotkał artysta podczas robienia tych zdjęć. I faktycznie – nie ma na zdjęciach Povera zwierząt, są tylko rekwizyty świadczące o ich obecności.
Fotografowi nie sposób odmówić określonego zamysłu artystycznego oraz ideologicznego (co w połączeniu zdarza się dość rzadko). Jednak zdjęcia te są zbyt dosłowne, zbyt krzykliwe i zbyt duże - ciasnotę pomieszczeń zoo lepiej oddałby mniejszy format zdjęć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem