Maski obiektów w Adobe Photoshop - film szkoleniowy

Maski obiektów  w Adobe Photoshop - film szkoleniowy

Cała potęga narzędzia, jakim jest Adobe Photoshop, tkwi w odpowiednim selekcjonowaniu i maskowaniu elementów projektu. Maska jest niezmiernie ważnym elementem programu. Jej nośnikiem jest warstwa, a maska warstwy jest funkcją służącą do selektywnego odkrywania i zakrywania warstwy, z którą jest połączona, tak, by nie naruszać oryginalnych pikseli (np. innymi narzędziami w postaci "Gumki", "Pędzla" itp). Istnieją różne rodzaje masek (maska wektorowa, maska rastrowa, maska odcinania). Użytkownik może stosować do nich najróżniejsze efekty specjalne i ręcznie kreatywnie je edytować.


Cel filmu szkoleniowego:

Celem filmu szkoleniowego jest przedstawienie podstawowych rodzajów masek rastrowych i wektorowych w programie Adobe Photoshop. Film pokazuje zastosowanie masek gradientowych, wyjaśnia, na czym polega wykorzystanie bieli, czerni i skali szarości w maskowaniu. Zapoznanie z maskami łączy się bezpośrednio z nauką edytowania masek, głównie za pomocą narzędzia "Pędzel". Użytkownik zapozna się z podstawowymi opcjami końcówek "Pędzla", ustawianiem ich parametrów (twardość, kształt, przepływ). Specyficznym rodzajem maski, którą również pozna widz, jest tzw. Szybka Maska. Dodatkowo opisane zostaną opcje masek, ich zapamiętywanie w programie Adobe Photoshop i tworzenie zaznaczeń zgodnie z kształtem maski.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem