Matyas Misetics - Sztuczne światło

Matyas Misetics - Sztuczne światło

W ramach FotoFestiwalu 2011 w Łodzi przedstawiona zostanie wystawa zdjęć węgierskiego artysty Mátyása Miseticsa zatytułowana "Sztuczne światło".


Fotografie Mátyása Miseticsa przedstawiają niezwykłe sceny nocne, w których dziwność nie pochodzi z cech przedstawionych wydarzeń, lecz z nieruchomości, zamrożenia zdjęcia, braku zdarzenia. Widzimy opuszczone miejsca, skąpane nocą w sztucznym świetle, zazwyczaj pojedynczą postać lub, rzadziej, luźne grupki ludzi. Ich twarze, rysy są prawie lub zupełnie nierozpoznawalne. Stoją sztywno, gestykulacja ograniczona jest do minimum, mechaniczna. Nie są w żaden sposób związani z przestrzenią, czy ze sobą. Każda postać to zamknięty, samotny i zupełnie wyobcowany wszechświat, zatopiony w neutralności otaczającej go przestrzeni, wypełnionej znakami i przedmiotami. Nie sposób stwierdzić, czego ci ludzie szukają w ciemności, w przestrzeni, gdzie i dlaczego pchają swe wózki z zakupami, dlaczego stoją na parkingach czy przy drogach. Ludzie są sprowadzeni do roli rzeczy, obiektów w przestrzeni, kukiełek czy manekinów. Cykl Mátyása Miseticsa opowiada o świecie właściwie bez kontaktu z nim. Nie kopiuje, nie imituje, lecz modeluje. Tworzy indywidualną, zamkniętą, "skompresowaną" rzeczywistość – marzenie, własną wizję.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem