Megazoom na każdą okazję. Test Olympusa SP-570UZ

Megazoom na każdą okazję. Test Olympusa SP-570UZ

Tym razem redakcja SwiatObrazu.pl postanowiła przetestować kompakt o największym na rynku 20-krotnym zoomie. Jak aparat radzi sobie w praktyce i na ile przydatne są jego funkcje, można przeczytać i obejrzeć poniżej.


div align="justify">

PIERWSZE WRAŻENIE

Aparaty firmy Olympus znane są z bardzo dobrej jakości materiałów, z których są wykonane. Tak jest również w przypadku modelu SP-570UZ. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane i nie trzeszczą pod naciskiem. Kształtem, rozmiarem i ergonomią aparat zbliżony jest do małych lustrzanek cyfrowych, a dobrze wyprofilowana obudowa ułatwia trzymanie aparatu. Również rozplanowanie przycisków i pokręteł przypomina to znane z lustrzanek. Dostęp do menu, podgląd zdjęć i ich kasowanie odbywa się poprzez przyciski z lewej strony wyświetlacza, a pozostałe funkcje znajdujące się po stronie spustu możemy obsługiwać trzymając aparat tylko prawą dłonią, gdyż guziki i pokrętła są w zasięgu kciuka i palca wskazującego. Wygodny uchwyt ma w tym przypadku tym większe znaczenie, gdyż po zamontowaniu na sankach lampy błyskowej przesunie się środek ciężkości i trzymanie niewielkich rozmiarów aparatu będzie utrudnione.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem