11 stycznia 2012, 12:32
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3902 razy

Między głową, a sercem - wystawa fotografii Przemka Wardejna

Między głową, a sercem - wystawa fotografii Przemka Wardejna

"Między głową, a sercem" to wystawa zdjęć powstałych podczas podróży jej autora, Przemka Wardejna, do najbiedniejszyh krajów Afryki i Azji.
Cykl "Między głową, a sercem" składa się z 21 niezwykłych, czarno-białych fotografii, wykonanych techniką analogową. Powstały podczas podróży Przemka Wardejna do najbiedniejszych krajów Afryki i Azji, gdzie charytatywnie pracował on jako nauczyciel medytacji i oddychania z ramienia Fundacji Art of Living.

"Oświecenie to podróż z głowy do serca, od słów do ciszy, do niewinności przy zachowaniu całej inteligencji" - te słowa Sri Sri Raviego Shankara (założyciela Fundacji Art of Living) stanowią motto wystawy, którą można oglądać w warszawskiej restauracji Bezgraniczna, przy ul. Grzybowskiej 2.

"Po spotkaniu ze Sri Sri Ravi Shankarem (założycielem Art Of Living, człowiekiem, który wymyślił kriyę) i przeczytaniu jego książki Guru of Joy ("Guru radości"), zdecydowałem się rzucić wygodne życie w Nowym Jorku, skończyć kursy instruktorskie i wyjechać na stałe do Afryki. W Polsce pracuję od 2005 r. Zrozumiałem, że każdy z nas może pomagać – wystarczy tylko chcieć. To takie banalne, ale jednocześnie ciężkie do wykonania." - mówił autor podczas wernisażu swoich prac. W trakcie jego trwania odbyła się charytatywna aukcja fotografii Wardejna, z której zysk zasili konto fundacji Art of Living, wspomagając akcje przeciwdziałające agresji w szkołach Fundacji.

Wystawa potrwa do 10 lutego 2012 roku. Do tego momentu można również kupić wystawione zdjęcia (koszt passepartout i wydruku to 150 zł).

Organizatorem wystawy jest Fundacja Art of Living oraz "spokojnastudio", które przygotowało profesjonalne czarno-białe wydruki w archiwalnej, kolekcjonerskiej jakości, oprawione w białe passepartout i czarne ramy.


Między głową, a sercem wystawa

Fot. Przemek Wardejn


Między głową, a sercem wystawa

Fot. Przemek Wardejn

[kn_advert]
 

Między głową, a sercem wystawa

Fot. Przemek Wardejn


Między głową, a sercem wystawa

Fot. Przemek Wardejn
 

Między głową, a sercem wystawa

Fot. Przemek WardejnINFORMACJE O WYSTAWACH
Między głową, a sercem
Autor
Wystawa czynna od8 stycznia 2012, 00:00
Wystawa czynna do10 lutego 2012, 00:00
Wernisaż 8 stycznia 2012, 00:00
Miejsce Restauracja Bezgraniczna, Warszawa, Grzybowska, 2


www.swiatobrazu.pl