Miesiąc Fotografii w Krakowie w Warszawie

Miesiąc Fotografii w Krakowie w Warszawie

Nie możesz jechać w tym roku do Krakowa? Nic straconego - także w Warszawie będziesz miał szansę zobaczyć zdjęcia, prezentowane w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. A wszystko to w lokalu-galerii Fundacji Bęc Zmiana.


p>Oficjalne otwarcie Miesiąca Fotografii w Krakowie będzie miało miejsce 8 maja w Krakowie ? jednak już od 5 maja w Warszawie można sprawdzać jaki jest klimat tegorocznych festiwalowych wystaw.
W lokalu eksperymentalnych działań Bęc Zmiany oprócz dosłownego ?podglądu? Miesiąca Fotografii ? na wystawie pokazywane będą po raz pierwszy strony festiwalowego katalogu, luksusowego wydawnictwa zaprojektowanego przez Kasię Kubicką ? będzie można zaopatrzyć się nie tylko w katalog, ale też w programy, mapy, zaproszenia i pocztówki festiwalowe.

Eksperymentalna przestrzeń niewielkiego lokalu, jaki Fundacja Bęc Zmiana wynajęła w tym roku, jest polem do prezentacji projektów z różnorodnych obszarów poszukiwań twórczych. Lokal mieszczący się przy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Warszawy, objawia się jako miejsce ekspozycji prac artystów, architektów, dizajnerów, grafików i muzyków, a także punkt informacji kulturalnej, księgarnia, czytelnia czasopism oraz źródło plastikowych aparatów łomograficznych.
W 2009 r. Bęc Zmiana realizuje w tym lokalu cykl Biednale, zainicjowany przez neon ?Kryzys? autorstwa Janusza Łukowicza. Neon ten jest ekspozycją stałą i można go oglądać 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.
Biednale to szereg zdarzeń, często spontanicznych, realizowanych w dialogu z tzw. aktualnymi wydarzeniami. Jednym z nich jest współpraca z cenionym przez Bęc Zmianę Miesiącem Fotografii w Krakowie.

Miesiąc Fotografii w Krakowie jest jednym z czołowych europejskich festiwali fotograficznych i jednym z największych cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Polsce. W programie 7. edycji festiwalu ponad 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych prezentowanych w najlepszych galeriach, muzeach, a także kawiarniach i przestrzeniach poprzemysłowych Krakowa. Motywem przewodnim Programu Głównego zatytułowanego Pamięć Przetwarzana jest Archiwum.

Więcej informacji: www.photomonth.com


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem