Mistrz ciemni zdradza sekrety obróbki sławnych fotografii

Mistrz ciemni zdradza sekrety obróbki sławnych fotografii

Uważacie, że tylko fotografią cyfrową można manipulować w postprodukcji, a pole do popisu dla technik tradycyjnych kończy się w momencie naciśnięcia spustu migawki? Pablio Inirio pracujący w agencji Magnum Photos pokaże Wam, jak w tradycyjnej ciemni prace wielkich fotografów doprowadzane były do stanu, w którym stawały się legendarnymi już dziełami sztuki. To zaskakujące, jak wielki wkład w ten sukces mieli niekiedy ludzie, o których mało kto słyszał...


Pablio Inirio jest najwyższej klasy specjalistą w zakresie wywoływania zdjęć, który od wielu lat odpowiada w legendarnej agencji fotograficznej Magnum za wygląd i jakość odbitek zdjęć wykonywanych metodami tradycyjnymi. Człowiek ten wie o pracy w ciemni wszystko, a niewykluczone, że również nieco więcej. I choć on sam uważa swoją pracę przede wszystkim za rzemiosło, to patrząc na dzieła słynnych fotografów, które przeszły przez jego ręce, zanim nabrały formy znanej wszystkim miłośnikom fotografii, trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to praca z pogranicza rzemiosła, artyzmu i magii.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem