Mistrzowie fotografii mody: Jeanloup Sieff

Mistrzowie fotografii mody: Jeanloup Sieff

Zasłynął czarno-białymi, melancholijnymi fotografiami, które miały tyle wspólnego z atmosferą marzeń sennych, co z estetyką fetyszyzującej erotyki. Wspólnie z Yvesem Saint Laurentem zrewolucjonizował podejście do męskiego aktu. Jego znakiem rozpoznawczym stał się powracający stale w fotografiach wątek tańca – nieważne, czy fotografował modelki zastygnięte w tanecznych pozach, czy mistrzów baletu takich, jak sam Rudolf Nuriejew. W cyklu "Mistrzowie fotografii mody" tym razem pojawia się Jeanloup Sieff.

Strona 1


Czarno-białe obrazy przedstawiające postacie kobiet w oszczędnych, minimalistycznych wnętrzach. Szeroki kąt, modelki często zwrócone plecami do widza, ciało fotografowane jak pejzaż kształtowany przez światło i cień, nieoczekiwanie zatrzymane w pozach tanecznych, lub jak rzeźby, wyizolowane z otoczenia – to przykład najbardziej typowy dla twórczości Sieffa. Sam artysta mówił o swoich dokonaniach: "W fotografii interesuje mnie wszystko. Z taką samą ciekawością i zainteresowaniem traktuję akt, pejzaż i portret. W wielu przypadkach akt jest rodzajem pejzażu. Moje fotografie nie potrzebują wyjaśnienia, nie powstają też według żadnych zasad; wszystko zależy od nastroju chwili, od humoru modelki."
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem


Spis treści