Młode, białe i chude - Alexi Lubomirski mówi dość i wydaje nowy album z portretami kobiet

Młode, białe i chude - Alexi Lubomirski mówi dość i wydaje nowy album z portretami kobiet

Jeśli sięgniemy po dowolny magazyn wydany choćby 5 lat temu zauważymy, że prawie wszystkie modelki to kobiety rasy kaukaskiej. Przeglądając najnowsze czasopisma widzimy, że przemysł mody i urody stopniowo otwiera się na ideę bardziej szerokiego zakresu kanonów piękna. Przykładowo - w ubiegłym roku L'Oréal Paris podpisał kontrakt reklamowy z 69-letnią Susan Sarandon i 67-letnią Jessicą Lange udowadniając, że piękno nie kończy się po 20-tce. Jednak fotograf z Nowego Jorku, Alexi Lubomirski, uważa że zmiany te nie dzieją się wystarczająco szybko.


Gdy Alexi Lubomirski fotografował oskarową aktorkę Lupitę Nyong’o był niezwykle zaskoczony, gdy po sesji chciała się upewnić, że jej skóra nie zostanie rozjaśniona w postprodukcji. "Byłem zdezorientowany na początku, bo nie sądziłem, że rozjaśniania skóry w postprodukcji dzieje się naprawdę. Potem spojrzałem w moje archiwum i zauważyłem tam wiele osób, które sfotografowałem z ciemniejszą skórą, a magazyn opublikował zdjęcia w zupełnie innym odcieniu" – mówi fotograf.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem