Modne zdjęcia

Modne zdjęcia

Właściwie na naszych oczach fotografia mody z kategorii "użyteczna" przeszła do kategorii "artystyczna". Dziś już nikt nie powie, że zdjęcie mody nie może być sztuką.


Jeszcze w połowie ubiegłego wieku zdjęcia pokazujące stroje były traktowane tak samo, jak te robione do paszportu czy katalogu reklamowego. Były statyczne, proste, ich jedynym celem było jak najdokładniejsze pokazanie strojów, butów, kapeluszy. Modelka na takim zdjęciu pełniła rolę "wieszaka", uśmiechniętego manekina. Wszystko zmieniła powojenna burza, jaką rozpętali w fotografii m.in. Richard Avedon, Helmut Newton i wielu innych fotografów. To oni, wespół z odważnymi, młodymi redaktorkami i dyrektorami artystycznymi  pism takich jak Vogue, Harper's Bazaar, Elle czy Vanity Fair zaczęli udowadniać, że zdjęcie mody może być dynamiczne, oryginalne, pełne życia, a nawet może zbliżać się abstrakcji czy innego formalnego eksperymentu.

Dziś dla nas, czytelników i widzów takich zdjęć jest oczywistością, że fotografia mody to dziedzina, w której można się spodziewać najróżniejszych, nawet bardzo wizjonerskich pomysłów. Nikt już nie ma pretensji, że w kolorowej gazecie na zdjęciach sesji mody nie wszystkie części prezentowanej garderoby są widoczne, że czasem niektórych opisywanych ubrań na zdjęciu nie widać w ogóle. Bardziej liczy się oddanie nastroju, klimatu, który ma się z tymi strojami kojarzyć.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem