Muzeum selfie w Los Angeles - ma nie tylko bawić, ale również uczyć

Muzeum selfie w Los Angeles - ma nie tylko bawić, ale również uczyć

Tommy Honton i Tair Mamedov postanowili stworzyć nietypowe muzeum, które jest poświęcone najpopularniejszemu typowi zdjęć na świecie czyli selfie. Zlokalizowane zostało w Los Angeles i przedstawia historię autoportretów od czasów prehistorycznych do 2016 roku, gdy Paris Hilton uznała, że to ona „wymyśliła” selfie.


Muzeum ma powierzchnię 8000 m² i jest zlokalizowane w dawnym domu handlowym. Obejmuje ona wątki takie jak m.in. autoportety wykonywane w XXI wieku, zdjęcia w lustrze Jacqueline Kennedy, selfie z jedzeniem publikowane na Instagramie i te wykonywane na dachach drapaczy chmur czy w łazienkach. Muzeum zostało podzielone na dwie sekcje. Pierwsza z nich obejmuje oś czasu, na której naniesione są autoportety od czasów malowideł jaskiniowych do tablicy na Facebooku i przednich aparatów smarfonów. W rozmowie z The Guardian Tommy Honton powiedział, że "chcieli w ten sposób pokazać, że wszystkie te elementy są komplementarną częścią rozwoju tego zjawiska".

 

The Museum of Selfies

Jacqueline Kennedy. Źródło: The Museum of Selfies

The Museum of Selfies

Pierwszy Selfie Stick? 1934r.

 

?The Museum of Selfies

 

Źródło: The Museum of Selfies

W drugiej części muzeum znajdują się prace współczesnych artystów, które nawiązują do zjawiska selfie. "Bez mediów społecznościowych nie byłoby selfie. Takie zdjęcia można wykonywać polaroidem, ale to możliwość powszechnego udostępniania sprawia, że tak naprawdę ukształtowało się zjawisko selfie" stwierdził Honton.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem