Nagie wegetarianki w obiektywie Rolanda Okonia. Zobacz zdjęcia z kalendarza: Vegetarian Calendar 2019

Nagie wegetarianki w obiektywie Rolanda Okonia. Zobacz zdjęcia z kalendarza: Vegetarian Calendar 2019

12 zmysłowych kobiet na czarno-białych fotografiach, dzielących się pięknem swojego ciała w słusznej sprawie. Wegetarianki. Weganki. Kobiety inspirujące, odważne, świadome, dbające o siebie i innych, aktywistki, artystki, modelki, promotorki zdrowego i dobrego życia. Rozebrane dla idei, a „ubrane” w VEGETARIAN CALENDAR 2019, cykliczny projekt-wydawnictwo autorstwa Rolanda Okonia, wrocławskiego fotografa, który w tak nietypowy pomysł od 4 lat promuje ideę alternatywnego trybu życia i żywienia. Udział w sesji wzięły m.in. aktorki Paulina Holtz i Agata Buzek, Monika Dryl.Hasło przewodnie projektu to VEGE IS THE NEW SEXY. Bo według autora projektu wegetarianizm czy weganizm jest nie tylko zdrowy, ale i sexy, co w tym przypadku wiąże nie tylko z atrakcyjnym ciałem co z troską o środowisko i los zwierząt, branie odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i świat. Dlatego 29 lat temu zrezygnował z jedzenia mięsa, nie chcąc wspierać finansowo przemysłowej hodowli. W swoim projekcie prowokuje nagością, ponieważ jest ona zauważalna i w naturalny sposób może skłaniać do rozmowy. Poza tym dla Okonia – fotografa (laureata wielu nagród m.in. Playboy Photoerotica, Viva Photo Award) estety i wegetarianina ta forma jest optymalna – łączy sztukę, pasję i tryb życia  – to jego osobisty  głos  w sprawie.

Do udziału w sesji VEGETARIAN CALENDAR 2019 zaproszenie przyjęły m.in. 

  • Paulina Holtz  - aktorka, trenerka, joginka,
  • Agata Buzek  - aktorka, aktywistka na rzecz praw człowieka i praw zwierząt,
  • Monika Dryl - aktorka i wokalistka,
  • Kinga Gałuszkiewicz  - blogerka, dyrektor kreatywny,
  • Betty Q - pierwsza polska performerka burleski, aktywistka ciało pozytywności.

Paulina Holtz jest ambasadorką i dobrym duchem projektu.  Zdecydowałam się na udział w tej szczególnej sesji, ponieważ mam wrażenie, że mimo popularności wegetarianizmu i weganizmu pokutuje opinia, że to jakaś rozwydrzona, mocno wytatuowana, agresywna subkultura. A prawda jest taka, że to jest tylko (lub aż) wybór etyczno-dietetyczny. Aktorka podkreśla, że może go dokonać zarówno prezeska wielkiej korporacji jaki i sprzedawca czy studentka. Weganizm nie ma wieku, płci czy profesji.  I dlatego myślę, że warto pokazywać tę piękną i subtelną twarz weganizmu. Aby ludzie kojarzyli ten wybór z naturą, radością, zdrowiem, przyjemnością i dobrym samopoczuciem.

Fotografie w Vegetarian Calendar 2019 opowiadają historie. Z pewnością znajdą uznanie w oczach nie tylko wegan i wegetarian. Piękno uchwyconych tam kobiet jest uniwersalne. Kalendarz w wersji limitowanej można zakupić na stronie www.vegetariancalendar.com, 5 % dochodu ze sprzedaży wydawnictwa zasili stowarzyszenie Otwarte Klatki.


ROLAND OKOŃ – niedoszły architekt, z zamiłowania muzyk i fotograf, od 29 lat wegetarianin. Nagradzany na wielu konkursach, m.in. Playboy Photoerotica, Viva Photo Award. Jego zdjęcia zdobią albumy muzyczne i niezmiennie ukazują się w magazynach fotograficznych i tematycznych oraz prasie muzycznej i codziennej. Ma za sobą liczne wystawy – zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Reklama

Wystawy fotografii Vegetarian Calendar 2019

Miejsce: Recepcja – przestrzeń dla sztuki, Ruska 46C, Wrocław
Otwarte codziennie od godziny 17.00 do 00.00, wstęp wolny

Miejsce: Dzik, Belwederska 44A, Mokotów, Warszawa
Wystawa do 6 stycznia

Vegetarian Calendar 2019

Fot. Roland Okoń

Vegetarian Calendar 2019

Fot. Roland Okoń

Vegetarian Calendar 2019

Fot. Roland Okoń

Vegetarian Calendar 2019

Fot. Roland Okoń

Vegetarian Calendar 2019

Fot. Roland Okoń

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Wystawy: Wystawy w PolsceKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

*** my wifi ext net.png Kropelka Ziemia Kłodzka Zaczął się październik... Gorące serce jesiennej róży W jesiennym ogródku...