Nagość w czasach zarazy

Nagość w czasach zarazy

Hipokryzja administratorów serwisów społecznościowych i masowych serwisów udostępniających aplikacje osiągnęła właśnie kolejny poziom. App Store i Google Play Store nie dopuściły do rozpowszechniania aplikacji Nood (to slangowe słowo oznaczające nagość, stanowi zamiennik słowa nude). Znając przysłowiową już purytańskość tych serwisów i patrząc na nazwę aplikacji nie dziwilibyśmy się, gdyby nie fakt, że aplikacja służy do... cenzurowania nagości!


Nood stanowi efekt inicjatywy grupy kobiet, walczących o równouprawnienie w sieci. Sformułowały one tezę, że kobieca nagość jest traktowana przez cenzorów w sieci odmiennie niż nagość męska - ta pierwsza jest sekowana, ta druga zdecydowanie mniej, dodatkowo w odbiorze traktowana jest jako pokaz męskiej siły, podczas gdy nagość kobieca kojarzona jest ze słabością.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem