15 maja 2015, 17:39
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 7720 razy

Nagość w słusznej sprawie

Nagość w słusznej sprawie

Ostatnio modelka Marisa Miller, będąca w ciąży z drugim dzieckiem, pozowała nago w wannie na potrzeby kampanii organizacji PETA, walczącej przeciwko oddzielaniu matek orek od ich potomstwa. PETA w swoich kampaniach społecznych bardzo często wykorzystuje wizerunek znanych kobiet, które decydują się rozebrać przed obiektywem.

People for the Ethical Treatment of Animals (PETA) - Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt, to międzynarodowa organizacja non-profit powstała w roku 1980 z siedzibą w Norfolk w Stanach Zjednoczonych. Jej główną działalność stanowi walka o prawa zwierząt. Według oficjalnej strony PETA należy do niej ponad 3 miliony osób, co czyni ją największą na świecie organizacją zajmującą się prawami zwierząt. Działalność PETA od lat budzi kontrowersje choćby ze względu na często wykorzystaną w kampaniach nagość.  Emisja kampanii PETA została zakazana w różnych krajach, takich jak choćby Indie.
 
W latach 80. fotografie erotyczne zostały uznane za prawowity, pełnoprawny gatunek fotografii, a klasycznymi jej twórcami stali się Helmut Newton czy Nobuyoshi Araki. Fotografie nacechowane seksualnym przedstawieniem kobiet stały się środkiem wyrazu artystycznego. Opinie są podzielone. Niektórzy chwalą kampanie społeczne PETA ukazujące silne kobiety, podkreślające ich ciało i seksualność jako hołd dla matki natury, inni odczytują je jako sprowadzanie kobiet do roli przedmiotu.
 
[kn_advert]
 
Na potrzeby jednej z akcji "Wolę chodzić nago niż w futrze"  rozebrało się wiele aktorek, piosenkarek i modelek - jedna z nich przekonuje: "Zdecydowałam się rozebrać, ponieważ nagość zawsze wzbudza reakcje". "Nie ma nic silniejszego i bardziej potężnego niż piękna kobieta. Nie ma nic złego w wyrażaniu czy podkreśleniu tego, co stworzyła natura.  Kobiety, które decydują się na udział w naszych akcjach to inteligentne i pewne siebie osoby, gotowe walczyć o lepsze jutro" – przekonują władze PETA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 www.swiatobrazu.pl