- Barwa i kolor
- Cyfrowa ciemnia
- Ćwiczenia fotograficzne
- Czerń i biel
- Filmowanie aparatem
- Fotograf - ZUS i podatki
- Fotograf i prawo
- Fotograficzne ABC
- Fotografia aktu
- Fotografia od A do Z
- Fotografia krajobrazu
- Fotografia produktów
- Fotografia uliczna - street phofo
- Fotograficzne inspiracje
- Fotografowanie architektury
- Fotografowanie ruchu
- Fotografowanie zwierząt
- Kadrowanie
- Kompozycja
- Leksykon fotografów
- Najczęściej popełniane błędy
- Ostrość i nieostrość
- Perspektywa
- Portret
- Przygotowanie prezentacji zdjęć
- Studio fotograficzne dla początkujących
- Światło i ekspozycja
- Zarabiaj na fotografii
Dołącz do nas
Partnerzy
Najbliższe terminy warsztatów fotografii tradycyjnej
11 stycznia 2018, 16:00
Te warsztaty to jedyna okazja by dogłębnie poznać najważniejsze techniki szlachetne i historyczne pod okiem doświadczonego praktyka z Centrum Szkoleniowego Szlachetnej Fotografii.
Już tej zimy zapraszamy w imieniu Organizatorów do rozpoczęcia przygody z trzema spośród najważniejszych; techniką albuminową, olejną oraz ambrotypią.
Technika albuminowa
To bezdyskusyjnie najpopularniejsza, a przez to i najważniejsza technika wieku dziewiętnastego, odgrywająca znaczącą rolę w fotografii aż do Drugiej Wojny Światowej. To w tej właśnie technice tworzyli swe dzieła najwięksi, od Julii Margaret Cameron po Eugene Arget’a, to w niej powstawały portrety naszych prababć i pradziadków czy fenomenalne, ręcznie barwione pocztówki z Dalekiego Wschodu.
Nasz warsztat to okazja by nie tylko rozpocząć pracę z tą magiczną techniką ale, przede wszystkim, poznać jej techniki i zaawansowane metody pracy, których znajomość pozwala na uzyskiwanie efektów, poziomu kontroli nieosiągalnych dla większości fotografów. W ciągu dwóch dni nie tylko nauczymy się przygotowywać papiery i wykonywać odbitki, ale również kontrolować ich kontrast, tonować je czy korzystać z wywoływaczy.
Warsztat odbędzie się w dniach: 13-14 stycznia 2018. Sprawdź szczegóły.
Fot. Radosław Brzozowski
Fot. Radosław Brzozowski
Ambrotypia
Mokry kolodion, a przede wszystkim właśnie ambrotypia, to chyba najpopularniejsza dziś dawna technika fotograficzna, to metoda przeżywająca prawdziwy renesans. Po latach zapomnienia po ambrotypię sięgają setki pasjonatów, których zauroczyła jej magiczna srebrzystość. Jednocześnie jest to metoda kojarzona, nie do końca słusznie, z wysokim poziomem trudności, skomplikowania, metoda uważana za nieprzewidywalną, posiadającą wręcz własny charakterek.
Przygotowany przez nas warsztat prowadzony przez autora pierwszego polskiego podręcznika tej techniki (Ambrotypia – Przewodnik praktyczny), to okazja nie tylko do odkrycia tej metody i poznania podstaw, ale również możliwość zdobycia prawdziwej samodzielności, poznania receptur i sposobu ich przygotowania, sposobów kontrolowania kontrastu, czy wreszcie metod rozwiązywania najczęstszych problemów.
Warsztat odbędzie się w dniach: 27-28 stycznia 2018. Sprawdź szczegóły.
Fot. Radosław Brzozowski
Fot. Radosław Brzozowski
Odbitka olejna
Olej to z kolei technika piktorialna, szlachetna, jedna z nielicznych metod fotograficznych pozwalających twórcy dać upust fantazji i dowolnie niemal manipulować odbitką na etapie jej wykonywania. Nie przez przypadek też, obok techniki gumowej i brom olejnej stanowiła ona ukochane narzędzie piktorialistów, by wspomnieć choćby Henryka Mikolascha czy Leonarda Missone’a.
Uczestnicy warsztatu, pod kierunkiem prowadzącego, przygotują własne papiery, nauczą się je uczulać i naświetlać, a przede wszystkim manipulować wyglądem powstającego obrazu tak, by uzyskać najbardziej odpowiadające im efekty wizualne.
Warsztat odbędzie się w dniach: 3-4 lutego 2018. Sprawdź szczegóły.
Fot. Radosław Brzozowski
Fot. Radosław Brzozowski
Fot. Radosław Brzozowski
Wszystkie warsztaty prowadzi Radosław Brzozowski, autor poświęconych technikom historycznym podręczników: Ambrotypia – Przewodnik praktyczny, Odbitka albuminowa – Przewodnik Praktyczny, Cyjanotypia – Przewodnik praktyczny i Technika pigmentowa – Przewodnik praktyczny oraz unikatowego albumu wykonanego w całości w technice ambrotypii Wesele Kaszubskie wg I. Gulgowskiego, a także licznych wystaw indywidualnych wykonanych w technikach historycznych. Jego wykonane w technikach historycznych prace były nagradzane na licznych konkursach i wystawach na wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Zapraszamy także do zapoznania się z pozostałymi warsztatami prowadzonymi w Centrum Szkoleniowym Szlachetnej Fotografii, które znaleźć można na naszej stronie warsztatyfotografii.com
Sprawdź inne artykuły z kategorii: Kursy fotografii
- Zrozumieć fotografię i wyjątkowy abonament
- Warsztaty i kursy fotograficzne. Dlaczego warto się na nie zapisać?
- Trenuj fotografię tej wiosny. Odbierz kupon rabatowy!
- Zrozumieć fotografię - przez tydzień abonament z mikołajkowym prezentem!
- Zachwyć swoimi zdjęciami z majówki
- W biegu wydarzeń - warsztaty fotograficzne z Tomaszem Lazarem. Fotografuj na trasie ultra biegu ze zdobywcą World Press Photo
- Kurs fotografii. Jak to się zaczęło?
- Zanim przed obiektywem stanie Twoja rodzina
Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Najczęściej czytane dzisiaj
Najczęściej czytane w tygodniu
Najczęściej czytane w roku
- Trenuj fotografię tej wiosny. Odbierz kupon rabatowy!
- Jak fotografować jesień
- Kompozycja w fotografii. Praktyczny przewodnik po 14 zasadach z ćwiczeniami
- Zrozumieć fotografię i wyjątkowy abonament
- Fotografia aktu: wyposażenie studia fotograficznego - praktyczny poradnik
- Fotografowanie miasta nocą - poradnik
- Poradnik: Długie czasy naświetlania w praktyce
- Fotografia od A do Z: Przysłona
- Zoom na prezenty 2022. Świąteczny poradnik zakupowy dla miłośników fotografii i wideo
- Wpływ parametrów obiektywu na jakość fotografii