Anja Rubik i Małgosia Bela wśród najlepszych modelek magazynu V

Anja Rubik i Małgosia Bela wśród najlepszych modelek magazynu V

Trzynaście najlepszych modelek, wśród których znalazły się dwie Polki: Anja Rubik i Małgosia Bela, dla magazynu „V” sfotografował Chris Colls. Fotograf od ponad dwóch dekad wykonuje zdjęcia mody. Jak przyznaje, wśród topowych modelek, które stają się celebrytkami, gwiazdami show-biznesu, nie brakuje sytuacji, w których na planie zdjęciowym dostają napadów złości. O fotografowaniu współczesnych sław rynku mody mówi: „Musisz się dowiedzieć, kim naprawdę są, zanim zaczęły karierę, inaczej trudno o dobre zdjęcia. Wtedy przychodzi czas, gdy przestaję kontrolować sesję i wszystko zaczyna zmierzać we właściwym kierunku”.


Zdjęcia Chrisa Collsa są eleganckie i zmysłowe, to znak rozpoznawczy całej jego twórczości. Choć często sięga po różne stylistyki, jego prace opierają się przelotnym, krótkotrwałym trendom w fotografii mody, wydają się ponadczasowe.
 
"Każdy może stanąć przed modelką lub modelem i zrobić zdjęcie. Ja fotografuję nie osobę, ale związek pomiędzy fotografowanym obiektem a fotografem. Za każdym razem staram się zobaczyć w fotografowanych obiektach coś, czego nikt inny nie zdołał wydobyć" – wyjaśnia Colls.
 
Chris Colls korzysta zarówno z aparatów analogowych, jak i cyfrowych. Stosuje prostą zasadę wyboru: jeśli potrzebuje charakteryzacji, wybiera fotografię analogową, jeśli zaś najważniejsze są detale i pokazanie każdego szczegółu, sięga po fotografię cyfrową. "A jeśli chcesz po prostu zdjęcia, nie ma znaczenia, czego używasz, ponieważ mało kto patrzy na ziarno lub teksturę czy brak szczegółów, istotny jest natomiast przekaz" – dodaje.
Reklama

Fotografowanie przyrody


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem