Najsłynniejszy portret afgańskiej dziewczyny też był poddany edycji

Najsłynniejszy portret afgańskiej dziewczyny też był poddany edycji

Pisaliśmy niedawno, że po ostatniej wystawie zdjęć McCurry'ego we Włoszech nad fotografem zawisły czarne chmury - okazało się bowiem, że niektóre zdjęcia zostały poddane znacznej edycji. Teraz przyszedł czas na najsłynniejsze zdjęcie fotografa - portret afgańskiej dziewczyny, który ukazał się na okładce magazynu National Geographic w 1984 roku.


To hipnotyzujące zdjęcie pochodzi z cyklu, który był jednym z pierwszych w jego karierze – powstał na pograniczu pakistańsko-afgańskim i w samym Afganistanie, podczas trwającej tam wówczas rosyjskiej inwazji. Dziewczynę, którą widać na zdjęciu McCurry sfotografował w obozie dla uchodźców. Przejmujący wyraz jej oczu jest zapewne wynikiem niedawnych przeżyć. Czy siła wyrazu tej fotografii jest tak wielka również dzięki oczyszczeniu fragmentu prawego oka? Oceńcie sami.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem