Najszybszy na świecie wielofunkcyjny koncentrator USB Sony MRW-S3 usprawni pracę fotografów i filmowców

Najszybszy na świecie wielofunkcyjny koncentrator USB Sony MRW-S3 usprawni pracę fotografów i filmowców

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty kolejnego produktu, który ułatwi użytkownikom profesjonalnym szybką, niezawodną i wydajną pracę. MRW-S3 to najszybszy na świecie czytnik kart SD/microSD UHS-II oraz koncentrator USB. Urządzenie wyposażono w złącza USB 3.1 Gen 2 i technologię zasilania USB PD (USB Power Delivery) przy mocy do 100 W. Przewidziano też możliwość reprodukcji sygnału HDMI. Sony ogłosiło także wprowadzenie nowych kart SD TOUGH z serii SF-M.Koncentrator USB Sony MRW-S3 - potencjał przy realizacji projektów

Zawodowi fotografowie, filmowcy i twórcy nie muszą już nosić różnych przejściówek do posiadanego sprzętu ani zastanawiać się, jak najlepiej wykorzystać porty USB Type-C™ w najnowszych komputerach. Szybkie i niezawodne przesyłanie danych umożliwi im teraz nowy koncentrator USB MRW-S3.
 
Najszybszy na świecie[2] czytnik kart SD i microSD UHS-II z łatwością obsłuży obrazy RAW o wysokiej rozdzielczości, filmy 4K i inne pliki o dużej objętości, zapewniając więcej czasu na retusz i edycję materiału.
 
MRW-S3 to również najszybszy koncentrator USB: dzięki zgodności ze standardem USB 3.1 Gen 2 maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi aż 1000 MB/s.Pozwala to w pełni wykorzystywać szybkość produktów USB do zastosowań profesjonalnych, na przykład napędów SSD TOUGH Sony z serii SL-M i SL-C.
 
Dzięki technologii zasilania USB PD (USB Power Delivery), do koncentratora MRW-S3 można doprowadzić zasilanie o mocy do 100 W[3], zapewniające stabilne i niezawodne połączenia z urządzeniami USB. Wskaźniki poziomu mocy USB pozwalają użytkownikowi sprawdzić, czy port jest przygotowany do podłączenia przy maksymalnym poziomie mocy. Eliminuje to obawy o niespodziewane odłączenie zasilania z powodu nieefektywnego zarządzania energetycznego.
 
Reklama
 
Koncentrator MRW-S3 jest także wyposażony w wyjście HDMI. Umożliwia ono podłączenie zewnętrznego monitora i reprodukcję obrazu w formacie do 4K 30 kl./s — bez używania dodatkowych przejściówek i zajmowania portów na komputerze[4].
 
Chroniąca urządzenie obudowa z aluminium ma pofałdowaną powierzchnię, co zapobiega powstawaniu rys. Zintegrowany uchwyt ułatwia natomiast podłączanie i odłączanie urządzeń. Koncentrator MRW-S3 waży zaledwie 95 g. Jest dostarczany z przewodem USB-C — USB-C służącym do podłączenia komputera. Dzięki zintegrowanemu układowi eMarker przewodu tego można również używać z urządzeniami USB 3.1 Gen 2 lub zasilaczami sieciowymi USB PD o mocy do 100 W.
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
Wytrzymałe jak TOUGH
 
Nośniki SD TOUGH z serii SF-M to najbardziej wytrzymałe karty SD UHS-II na świecie, gwarantujące odporność na uderzenia i najwyższe standardy ochrony przed wodą i pyłem. W rezultacie wyniki pracy są chronione nawet w skrajnych warunkach, wymagających pełnego skupienia na zdjęciach.
 
Atutem serii TOUGH SF-M są też bardzo duże prędkości przesyłania danych: do 277 MB/s przy odczycie i do 150 MB/s przy zapisie. Dla fotografów i filmowców oznacza to możliwość sprawnego wykonywania fotografii RAW o wysokiej rozdzielczości i nagrywania filmów 4K. Użycie koncentratora USB MRW-S3 pozwala błyskawicznie wykonać kopię zapasową i przyspiesza buforowanie, a przez to optymalizuje pracę.
 
W ofercie pojawi się także standardowa karta SD UHS-II z serii "SF-E". Prędkość odczytu dla tego modelu wynosi do 270 MB/s, a zapisu — do 120 MB/s[5].
 
Oba rodzaje kart są dostarczane z oprogramowaniem[6] do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych i zdjęć.
 
Modele z obu serii będą oferowane w wersjach o pojemności 64, 128 i 256 GB.
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
koncentrator USB Sony MRW-S3
 
 
[1] Według badań przeprowadzonych przez firmę Sony w lipcu 2019 r.
 
[2] Według badań przeprowadzonych przez firmę Sony w lipcu 2019 r.
 
[3] Z zasilaczy sieciowych zgodnych z USB PD. Zaleca się użycie zasilacza sieciowego USB PD o mocy co najmniej 35 W.
 
[4] Komputer musi obsługiwać wyjściowy sygnał DisplayPort z portu USB Type-C.
 
[5] Prędkość zapisu na kartę 64 GB wynosi do 70 MB/s.
 
[6] Wersje na systemy MacOS i Windows

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Akcesoria fotograficzne: pamięćKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar Pewu Produkt widmo. Sony "zapomniało" podać ceny. Niewątpliwie jest to produkt dobrej jakości, jednak warto pamiętać, że cechy tego cacka wynikają wprost ze specyfikacji portu USB 3.1 Gen.2 tudzież jak kto woli intelowskiej technologii Thunderbolt 3. Huby wykorzystujące możliwości tego portu są już od jakiegoś czasu dostępne na rynku, począwszy od samych czytników kart w cenach poniżej 40 zł, aż po kombajny jak ten od Sony w cenach przekraczających 200 zł. Patrząc na zachwyty firmy Sony nad swoim produktem, obawiam się że cena będzie znacznie przekraczała ten próg. 2019.07.23 17:50, Pewu # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

... Mazurek (Passer montanus) dziękuję bardzo, wracam do domu, tam mam klimę! ... Wielka Siklawa.jpg ... Dzika róża