Nie retuszuję swoich zdjęć - magnetyczna Naomi Campell na zdjęciach Petera Lindbergha

Nie retuszuję swoich zdjęć - magnetyczna Naomi Campell na zdjęciach Petera Lindbergha

74-letni Peter Lindbergh, niedościgły mistrz portretu, który przyczynił się do boomu na supermodelki we wczesnych latach 90, jest autorem najnowszej sesji zdjęciowej dla magazynu Numero. Przed obiektywem stanęła Naomi Campell. Zanim Lindbergh przyjmie zlecenie, jego klient musi podpisać umowę, w której znajduje się zapis, że zdjęcia nie mogą być retuszowane. "Firmy kosmetyczne robią nam pranie mózgu. Ja nic nie retuszuję, a gdy słyszę: Och, ale ona wygląda na zmęczoną! odpowiadam: I co z tego, jeśli wygląda na zmęczoną? Jest zmęczona i piękna".


Niezwykłe jest to, w jaki sposób Peter Lindbergh potrafi obejść prawa współczesnego modowego rynku fotografii, na które składają się rosnące zapotrzebowanie na zatwierdzenie każdego zdjęcia i armie retuszerów lub agentów i dyrektorów artystycznych, którzy mówią, że ma tylko pół godziny na zdjęcia. "Wtedy mówię im: "Why don’t you fuck yourself and get out of here???" (co można przetłumaczyć jako wal się i wyp...alaj) - i mówię to w taki sposób, że w odpowiedzi słyszę uprzejme dziękuję" - śmieje się fotograf w jednym z wywiadów, a my wierzymy, że tak właśnie się dzieje.
Reklama

E-szkoła portretu


Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem.

 

E-szkołę portretu tworzy jedenastu fotografów, których zdjęcia publikowane są w prasie, wykorzystywane w kampaniach reklamowych, prezentowane na wystawach całego świata. To oni przekażą Ci niezbędną wiedzę do skutecznej samodzielnej pracy. Dzięki ich wiedzy nauczysz się zestawiać wszystkie elementy fotografii w naturalną całość tak, by tworzyć portrety przenikliwe, intrygujące, których nie da się zapomnieć.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem