Licytacja oryginalnych odbitek NASA pochodzących z kultowych misji

Licytacja oryginalnych odbitek NASA pochodzących z kultowych misji

Z okazji 50-tej rocznicy lądowania przez ludzi na Księżycu, dom aukcyjny Sotheby przygotował aukcję oferującą oryginalne wydruki fotografii wykonanych m.in. w trakcie Programu Apollo. Do sprzedaży trafiło ponad 100 odbitek, wśród których można znaleźć ikoniczne obrazy.


Kolekcja należy do fotografa i kolekcjonera Philipa Kulpy i obejmuje 140 wydruków. Nie są to zwykłe odbitki obrazów dostępnych w przestrzeni publicznej, lecz oryginalne, chromogeniczne kolorowe wydruki wykonane bezpośrednio przez NASA. Dodatkowo posiadają oryginalne oznaczenia z nazwą misji czy logotypem słynnej agencji kosmicznej.
 
Aukcja odbywa się wyłącznie online i będzie dostępna do 2 grudnia 2019 roku. Wydruki mają wymiary około 20x25 cm. Ceny każdej z odbitek wyniosą od 2500 do 5000 USD (około 9800-19 500 złotych). Co ciekawe ceny niektórych zdjęć wynoszą obecnie nawet około 100 USD (około 400 złotych). Choć mało prawdopodobne, aby utrzymały się na tym poziomie (szacowane ceny to przykładowo 2000-3000 USD) i taka była ich cena końcowa… to może warto spróbować szczęścia? Co ciekawe jedną z takich fotografii jest ta, przedstawiająca pierwszy amerykański spacer kosmiczny Edwarda White’a, który odbył się w trakcie misji Gemini 4.
 
Wszystkie licytowane wydruki można zobaczyć na stronie domu aukcyjnego Sotheby. W ofercie dostępne są także fotografie podpisane przez astronautów - przykładowo Mike"a Collinsa. Poniżej znajduje się kilka wybranych obrazów. 

Kultowe fotografie NASA na aukcji Sotheby

NASA


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem