Naturalna biżuteria - krople wody w obiektywie Harolda Davisa

Naturalna biżuteria - krople wody w obiektywie Harolda Davisa

Moje pierwsze zainteresowanie kroplami wody polegało na pokazywaniu ich dużych ilości w deseniach. Ale wkrótce przyjrzałem im się trochę bliżej i zauważyłem, że małe grupy kropel również są interesujące. Zmniejszając dystans, czułem, że przygnam się biżuterii natury: obiektom małej skali, ale piękniejszym, niż są w stanie opisać słowa. Niczym dla kamieni szlachetnych, opracowałem skalę wielkości, przejrzystości i barwy kropel wody. Najlepsze krople są duże (jak na kroplę wody), kolorowe i mają przejrzyste wnętrze. (Można się zdziwić tym, jak mętne mogą być krople wody niedaleko błota!). Pieczołowita obserwacja to najlepszy punkt wyjścia dla fotografii kropel wody.


Kiedy zacząłem się skupiać na małych grupach kropel i zmniejszałem dystans między nimi a aparatem, kwestia ruchu i ostrości stała się nawet istotniejsza niż przy dużych grupach. Nie szukałem już ogólnych deseni, natomiast starałem się znaleźć krople, które pojedynczo lub z towarzyszami stanowiły nadzwyczajne wrota w inny, nowy świat.Zdawałem sobie sprawę z tego, że jedynym zdjęciem raczej nie będę w stanie uchwycić ostro zarówno wnętrza, jak i zewnętrza kropli; eksperymentowałem więc z różnymi punktami ostrości i wybrałem w końcu jeden z wielką starannością.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem