Satelity SpaceX zepsuły astrofotografowi zdjęcia komety NEOWISE

Satelity SpaceX zepsuły astrofotografowi zdjęcia komety NEOWISE

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, iż coraz większe zanieczyszczenie nocnego nieba światłem spowodowane pojawianiem się na orbicie coraz większej liczby satelitów będzie zmorą astrofotografów - Na przykładzie wykonanych przez Daniela Lópeza zdjęć - a raczej próby ich wykonania widać, że sytuacja staje się coraz gorsza. Głównym winowajcą są satelity Starlink wysyłane w przestrzeń kosmiczną przez firmę SpaceX.


Fotograf Daniel López pragnął uwiecznić kometę C/2020 F3 (NEOWISE), która króluje na nocnym niebie w tegorocznym lipcu. Wycelował więc w niebo teleobiektyw o ogniskowej 200 mm podłączony do astrofotograficznego bezlusterkowca Canon Ra z zamiarem wykonania serii 30-sekundowych ekspozycji. Chciał dzięki temu uzyskać bardziej szczegółowy obraz komety.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem