Nie ryzykuj życia dla zdjęcia - potężna fala na Bali uderzyła modelkę

Nie ryzykuj życia dla zdjęcia - potężna fala na Bali uderzyła modelkę

Na szczęście nie jest to kolejna wiadomość o śmiertelnym wypadku podczas wykonywania zdjęć, których z roku na rok zdarza się coraz więcej. Za to jest to kolejny przykład braku wyobraźni w kontekście bezpieczeństwa wybieranych plenerów fotograficznych, oraz bezmyślnego pragnienia uzyskanie unikalnego ujęcia dla mediów społecznościowych.Pani, pozując do zdjęcia na Bali, została nagle uderzona potężną falą, która prawie ją pozbawiła ją życia. Na szczęście dla niej skończyło się kilkoma drobnymi skaleczeniami i siniakami. Po przerażającym filmie z uderzającą falą widzimy kolejne ujęcia, z wyraźnie wstrząśniętą i "spłukaną" bohaterką tej historii.
 
Zdarzenie miało prawdopodobnie miejsce w zatoce na balijskiej wyspie Nusa Lembongan, która słynie z masywnych fal, uderzających o skały, a miejsce zostało nazwane "Diabelskie łzy".
 
To jednak nie koniec niepokojących aspektów tego wydarzenia. Nagranie z wypadku stało się niezwykle popularne w Chinach, a jego bohaterka spełniła swoje marzenia, zyskując pięć minut sławy. Może to niestety okazać się impulsem dla całej rzeszy młodych ludzi, pragnących zaistnieć na szczytach list popularności mediów społecznościowych: wypadki nieźle się sprzedają.
 
Reklama

Aparat fotograficzny w praktyce


Kluczowa jest dla mnie wiedza na temat mojego aparatu - muszę znać go tak dobrze, aby zupełnie nie myśleć o tym, co robię - mówi fotograf dzikiej przyrody Paul Nicklen.

 

Dopiero wtedy, kiedy manualny aspekt posługiwania się aparatem będzie perfekcyjnie opanowany, i stworzymy własny sprzętowy ekosystem, przychodzi czas na swobodę tworzenia.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

 
Nasze intencje niezmiennie pozostają takie same: piszemy ku przestrodze. Gdy zabierasz modela w plener, zadbaj o jego i swoje bezpieczeństwo. Ku przestrodze przypominamy inne wybrane historie z tego cyklu.
 
 
 

Nie ryzykuj życia dla zdjęcia

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 3

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

wiosna Mysikrólik, Goldcrest (Regulus regulus) ... 2019r Ognisty brzask w Orłowie Żółty kadr w kadrze II-1m Życzenia Wieklanocne Nad rzeką