Nie żyje Martine Franck, długoletnia członkini Magnum Photos

Nie żyje Martine Franck, długoletnia członkini Magnum Photos

Martine Franck była nie tylko utalentowaną artystką, ale również niezwykle aktywnym działaczem agencji Magnum Photos. Członkowie legendarnego stworzyszenia wspominają ją jako osobę wyjątkowo mądrą, inteligentną i dowcipną. Prywatnie Franck była żoną Henri'ego Cartier-Bresson'a i prezesem fundacji noszącej jego imię.


Martine Franck urodziła się w Belgii w 1938 roku. Karierę fotograficzną zaczęła jeszcze jako młoda kobieta, często wykorzystując aparat jako wymówkę. Gdy była zaproszona na przyjęcie - oficjalne lub nie - miała urządzenie przy sobie. Jak sama przyznała w wywiadzie dla The Wall Street Journal: "Dawało mi to faktyczną potrzebę przebywania tam, czułam się w pewnym sensie na miejscu". Franck fotografowała w tym samym czasie śluby i wesela.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem