Niebezpieczne spotkanie filmowca z niedźwiedziem polarnym

Niebezpieczne spotkanie filmowca z niedźwiedziem polarnym

Filmowiec BBC przeżył kilka przerażających minut, gdy głodny niedźwiedź polarny próbował przebić się przez szklane zabezpieczenia, chroniące twórcę przed pewną śmiercią. Niedźwiedzie polarne to nie tylko jedne z najsilniejszych ssaków, to również jedne z nielicznych gatunków, postrzegających ludzi jako pożywienie.


Gordon Buchanan pracuje obecnie nad kolejną już serią poświęconą niedźwiedziom polarnym. Tym razem za zadanie postawił sobie zdobycie zaufania rodziny niedźwiedzi polarnych, tak, by móc śledzić ich codzienne życie przez cały rok. Na filmie widzimy, jak pragmatycznie niedźwiedź podchodzi do próby dostania się do ofiary. Bada każdy kąt i znajduje jedną, na szczęście za małą szczelinę. Instynktowna w pewnym momencie staje się też reakcja Buchanana, który na początku miło wita się z "misiem" gawędząc z widzami, aby już po minucie z przerażaniem odsuwać się na drugi koniec chroniącej go szklanej klatki – choć zmiana miejsca w klatce przecież w żaden sposób nie zmieniłaby jego położenia.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem