Niemowlaki z zębami. Rosnące i niepokojące możliwości aplikacji mobilnych

Niemowlaki z zębami. Rosnące i niepokojące możliwości aplikacji mobilnych

Fotografka Amy Haehl z Coffee Creek Studio, pracująca również jako pielęgniarka na oddziale ratunkowym, opublikowała portrety noworodków. Zdjęcia zostały poddane edycji w aplikacji mobilnej w FaceApp i noszą tytuł: „Gdyby dzieci miały zęby.”Fotografka, która otrzymała zgodę rodziców na publikację zdjęć ich "zębatych" niemowlaków przyznaje, że od dłuższego czasu nic jej tak mocno nie rozbawiło. Poddawanie edycji zdjęć dzieci to nic nowego - pisaliśmy na przykład o dzieciach o niezwykłej sile, lub bardzo kreatywnych ojcach fotografujących swoje pociechy. Pomysłów na stylizację dzieci w fotograficznym świecie też nie brakuje, warto wspomnieć choćby o dzieciach zombi.
 
Reklama

Światło w fotografii

 

Tak jak rzeźbiarz musi nauczyć się panowania nad kamieniem, z którego powstanie dzieło, tak fotograf musi umieć okiełznać światło. Jest ono najważniejsze w każdym z rodzajów fotografii, najbardziej wypływa na wymowę zdjęcia. Dzięki światłu obiekty mogą wydawać się ostre lub delikatne, błyszczące i wyraźne lub rozmyte i zmiękczone. Jeśli świadomie zaczniesz obserwować oświetlenie fotografowanych obiektów, szybko nauczysz się przewidywać, w jaki sposób wpływa ono na zdjęcie, a tym samym łatwiej Ci będzie wykorzystać zastane światło lub ustawić je samodzielnie. E-kurs Światło w fotografii pozwoli udoskonalić umiejętności i stanie się niewyczerpanym źródłem inspiracji.

 

 Dołącz do Uczestników e-kursu

 
Czy efekt wykorzystany przez Amy Haehl jest zabawny czy raczej niepokojący, każdy oceni sam. Istotny jest realizm zdjęć, powodujący refleksje, dotyczące ewentualnych skutków nieustannie rosnących możliwości edycyjnych w aplikacjach mobilnych.
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
Niemowlaki
Fot. Amy Haehl
 
 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 100% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Warte uwagiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar Zdecydowanie niepokojący... tak samo jak Sonic the Hedgehog. 2019.08.03 14:13, AntonQ1 # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Zwiastuny jesieni Twoje piękno - Twoja historia ... Znaleźć swój kawałek wszechświata - to wolność ... Bywa, że słowa są bliskie jak by Twój dotyk ... Życie to ślad jaki pozostawiamy w czyimś sercu ... Piękno to historia ... Jaskrawość wnętrza