Niesamowita fotografia górska

Niesamowita fotografia górska

Jury jednego z najbardziej prestiżowych konkursów fotografii górskiej "Memorial Maria Luisa, International Mountain and Nature Photo Contest" przyznało trzynaście głównych nagród, a czterech fotografów z Polski otrzymało wyróżnienia.


Fotografowanie gór na pozór wydaje się łatwe: wystarczy aparat, dobre buty, a oszałamiające kadry tylko na nas czekają… I nawet gdy bez przeszkód dotrzemy w zaplanowane miejsce, zanurzeni w górach, pełni silnych emocji jesteśmy rozczarowani efektami. Zapominamy o tym, że naszym jednym narzędziem jest naturalne światło. Aby je wykorzystać trzeba poznać jego naturę, nauczyć się śledzić ścieżki słońca i gwiazd w ciągu całego roku. Zdobyć wiedzę na temat rozmaitych zjawisk pogodowych i astronomicznych, takich jak chmury, mgła, wyładowania w czasie burzy, deszcz, tęcza, śnieg, odblaski, rozszczepienia światła, trajektorie gwiazd, ugięcie i załamanie światła, deszcze meteorytów, komety i wiele innych.  Trzeba odkryć swoje ulubione światło i nauczyć się w nim fotografować.

Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem