Niesamowita kolorystyka moich prac to zasługa dobrego światła - Piotr Jamiński

Niesamowita kolorystyka moich prac to zasługa dobrego światła - Piotr Jamiński

Wielu fotografów jest zdania, że wykonując zdjęcia krajobrazowe trudno o oryginalność. Nie tylko dlatego, że na przestrzeni ponad stu lat istnienia fotografii wszystko w tym zakresie zostało już zrobione, ale również dlatego, że tak "prosty i banalny" temat, jak pejzaż można pokazać na zdjęciach na niewiele sposobów. Jak bardzo się oni mylą, można przekonać się patrząc na fotografie Piotra Jamińskiego, który redakcji SwiatObrazu.pl opowiedział o swojej twórczości.


SwiatObrazu.pl: Jak rozpoczęła się Pana przygoda z fotografią? Jak uczył się Pan fotografować?
 
Piotr Jamiński: Wszystko zaczęło się kilka lat temu. Na początku robiłem zdjęcia telefonem – miałem go zawsze przy sobie, uwieczniałem każdą interesującą mnie sytuację bądź zjawisko. Po pewnym czasie nadeszła pora, by zainwestować w aparat kompaktowy. Następnie zainwestowałem w pierwszą lustrzankę, wtedy to zaczęło się na poważnie. Fotografii uczyłem się głównie z różnorakich poradników, for internetowych poświęconych fotografii, książek i co najważniejsze - na własnych błędach.
 
SO: Jakie znaczenie mają względy bezpieczeństwa podczas wykonywania ujęć w  górach?
 
P.J.: Bezpieczeństwo zawsze jest u mnie na pierwszym miejscu. W górach nigdy nic nie wiadomo, pogoda może się zmienić w każdej chwili. Człowiek może się poślizgnąć i nieszczęście gotowe. Więc zawsze trzeba zachować pokorę i być ostrożnym.
 
SO: Czy uważa Pan, że aby powstały udane krajobrazy górskie, rzeczywiście potrzebna jest złota godzina?
 
P.J.: Do udanych zdjęć górskich moim zdaniem "złota godzina" nie jest wymagana. Najważniejsze są warunki, to, na co trafimy w danym momencie. Lecz ja w swoich pracach goszczę głównie światło wschodów słońca. Dlaczego? Kocham światło poranka.
 

Panorama z Trzech Koron na Tatry.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem