20 sierpnia 2021, 08:23
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 1630 razy

Niesamowite zdjęcie dumnego lwa

Niesamowite zdjęcie dumnego lwa

Pochodzący z Los Angeles fotograf Simon Needham przebywał na fotograficznym safari w RPA, gdy natknął się na spektakularną scenę - Na szczycie stosu kości stał dumnie ogromny lew, obserwując swoje terytorium. Nastrojowe niebo, które nad nim wisiało, potęgowało atmosferę ujęcia, a złote światło podkreślało złota sierść wielkiego kota. W efekcie powstało niesamowite zdjęcie.

Zdjęcie lwa, które na długo pozostaje w pamięci

Simon Needham często współpracuje z organizacjami non-profit i tym razem był w RPA, aby wykonać zdjęcia dla organizacji GG Conservation. Miały one później pełnić rolę materiałów promocyjnych dla działań organizacji i popularyzacji afrykańskiej przyrody. GG Conservation opiekuje się ponad 70 lwami, które z różnych powodów nie mogą trafić na wolność. 
 
zdjęcia przyrodnicze
 
fot. Simon Needham
 
Miejsce, w którym sfotografował lwa Simon Needham jest wykorzystywane przez GG Conservation do gromadzenia pozostałości po posiłkach lwów. Fotograf miał wiele szczęścia, gdy przybył na miejsce i został powitany przez ogromnego lwa siedzącego na wzgórzu. "Chciałem stworzyć obraz, który zapadnie ludziom w pamięć, który będzie działał na ich wyobraźnię, a jednocześnie będzie pozytywnym, optymistycznym i mocnym wizerunkiem lwów" komentuje autor zdjęcia. 
 
Fotograf chce, aby jego zdjęcie poruszyło wyobraźnię ludzi, aby zachęciło ich do działań, które dadzą nową nadzieję temu gatunkowi. Liczy również, że obraz będzie przypominał o sile i pięknie tych wielkich kotów. Wyglada na to, że udało mu się faktycznie stworzyć taką kompozycję. Jego fotografia wprost przywołuje na myśl film Król Lew. Z pewnością fotograf osiągnął swój cel i stworzył zdjęcie mocne, a jednocześnie budujące odpowiednie emocje i skojarzenia z lwami. Na tym zdjęciu widać wyraźnie, kto jest królem sawanny. 
 
 


www.swiatobrazu.pl