Niespodziewane zmiany w kolejnym PowerShot z serii G od Canona - G11 wyrzuca megapiksele

Niespodziewane zmiany w kolejnym PowerShot z serii G od Canona - G11 wyrzuca megapiksele

Model G11 pełen niespodzianek - matryca CMOS nie została zaimplementowana, a zastosowana CCD ma o 4,7 megapikseli mniej niż model G10.


Nagły spadek rozdzielczości prawdopodobnie ma zminimalizować szumy i rozmycie przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i dokumentowaniu dynamicznych scen. Implementacja systemu Dual Anti-Noise - polegającego na zwiększeniu wrażliwości matrycy i zastosowaniu przetwornika obrazu Digic 4 - ma sprawiać, że aparat sprawdzał się będzie przy tego rodzaju zadaniach. W naprawdę złych warunkach producent oferuje tryb Low Light, który pozwala robić zdjęcia w obniżonej rozdzielczości (2,5 megapiksela) do czułości 12 800 ISO. Technologia i-Contrast ułatwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, co w połączeniu z powyższymi cechami czynić ma G11 dobrym wyborem dla fotografa pracującego w niesprzyjającym otoczeniu.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem