Niezapomniane zdjęcia z wakacji - mistrzowska fotografia oraz jej omówienie

Niezapomniane zdjęcia z wakacji - mistrzowska fotografia oraz jej omówienie

Omówimy jedno z prywatnych zdjęć wakacyjnych ikony fotografii, ciągle działającej zawodowo - Amerykanki Annie Leibovitz. Fotografia przedstawia Susan Sontag w skalnym korytarzu wąwozu As-Sik, prowadzącym do jednego z najsłynniejszych zabytków starożytnej architektury - wykutego w skale miasta Petra.


Ta urodzona w 1949 roku artystka zaczęła swoją karierę w 1970 roku, kiedy to jako jeszcze zupełnie nieznana fotograf zdobyła uznanie wydawcy pisma "Rolling Stone", który powierzył jej stanowisko głównego fotografa. Odtąd jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać i w latach 80. jej zdjęcia pojawiały się już w wielu znanych magazynach. Annie Leibovitz znana jest m.in. jako autorka pamiętnych portretów takich sław jak John Lennon i jego żona Yoko Ono, Demi Moore (fotografia przedstawiająca nagą aktorkę w zaawansowanej ciąży na okładce magazynu "Vanity Fair" uważana jest za przełom zarówno w fotograficznym akcie ciążowym, jak i samym postrzeganiu ciała ciężarnej kobiety), Michael Jackson, Andy Warhol, Whoopi Goldberg, Meryl Streep czy Barack Obama z rodziną.

Związana przez wiele lat ze swoją życiową partnerką, pisarką Susan Sontag (aż do tragicznej śmierci tejże w 2004 roku), Annie Leibovitz oprócz swoich najsłynniejszych prac o charakterze komercyjnym znana jest też z wielu zdjęć przedstawiających życie prywatne kontrowersyjnej pisarki.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem