Niezwykła instalacja z setek zdjęć nieba autorstwa Sarah Sze

Niezwykła instalacja z setek zdjęć nieba autorstwa Sarah Sze

Artystka Sarah Sze stworzyła niezwykła sferyczną rzeźbę, która wykorzystuje setki zdjęć nieba. Poprzez swoją realizację autorka ma na celu „badanie niezliczonych koncepcji i sposobów postrzegania czasu oraz przestrzeni”.


Sferyczna rzeźba została zatytułowana "Krótszy niż dzień" (Shorter than day), co stanowi odniesienie do jednego z wierszy Emily Dickinson. Rzeźba autorstwa Sarah Sze waży aż 5 ton i została zainstalowana na lotnisku LaGuardia w Nowym Jorku. 
 
Artystka uchwyciła zmienność nieba, pokazując na niemal 1000 zdjęciach od jasnoniebieskiego błękitu poranka, przez żywe czerwienie zachodu słońca po głębokie kolory nocy. Każda z wydrukowanych fotografii została przymocowana do aluminiowej konstrukcji za pomocą klipsów. Można je oglądać poruszając się wokół instalacji Sarah Sze, co ma nawiązywać do obiegu Ziemi wokół Słońca i zmienności dnia oraz nocy. 
 
Reklama

Fotografowanie miasta nocą


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem