Nigdy wcześniej niewidziane dzieła Dłubaka

Nigdy wcześniej niewidziane dzieła Dłubaka

W warszawskiej Galerii Fundacji Archeologia Fotografii można oglądać wystawę "Geometrie", prezentującą prace Zbigniewa Dłubaka.

Wystawa "Geometrie" stanowi zestawienie dwóch znanych cykli fotograficznych Zbigniewa Dłubaka: jego wczesnych prac awangardowych - serii eksperymentalnej z końca lat 40. XX wieku oraz prac, które powstały u schyłku jego życia, z cyklu "Asymetrie". Ponadto zaprezentowane zostaną niepokazywane i niepoublikowane dotąd rysunki i szkice oraz kilka nieznanych wcześniej fotografii z 1948 roku. Co ciekawe, szkice nie powstały w relacji do fotografii, a fotografia nie służyła Dłubakowi jako szkicownik do obrazów. Mimo tego, wzajemne relacje między nimi okazują się zaskakująco silne. Kiedy fotografie i rysunki zostają zaprezentowane razem, wzbogacają się wzajemnie, zmieniają odbiór, ujawniają nowe, wcześniej niezauważane formy.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem