NIKKOR Z 14–30mm f/4 S obiektyw do aparatów bezlusterkowych Nikon Z

NIKKOR Z 14–30mm f/4 S obiektyw do aparatów bezlusterkowych Nikon Z

Obiektyw NIKKOR Z 14–30mm f/4 S dołączył do linii S obiektywów pełnoklatkowych przeznaczonych do aparatów bezlusterkowych Nikon Z. Jako ultraszerokokątny zoom cechujący się kompaktową konstrukcją, płaskim przednim elementem i mechanizmem chowania, obiektyw ten poszerza użytkownikom aparatów Nikon Z możliwości twórcze. Znakomicie sprawdzi się podczas fotografowania, a jeszcze lepiej przy filmowaniu.NIKKOR Z 14–30mm f/4 S jest pierwszym na świecie ultraszerokokątnym pełnoklatkowym obiektywem z płaskim przednim elementem¹. Ta konstrukcja pozwala na mocowanie filtrów 82 mm bez użycia nieporęcznych uchwytów. Dzięki temu fotograf ma lepszą kontrolę oraz większą swobodę podczas fotografowania krajobrazów, scenerii miejskich, architektury, wnętrz, a także podczas filmowania.

Kompaktowa konstrukcja, mechanizm chowania obiektywu oraz dokładne zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi sprawiają, że obiektyw sprawdza się w podróży. Nowy układ optyczny NIKKOR Z oraz szybka komunikacja między obiektywem a aparatem pozwalają zminimalizować dystorsję powszechnie występującą w fotografii szerokokątnej. Zdjęcia wykonywane tym obiektywem cechuje wyjątkowa ostrość. Stały otwór przysłony f/4 pozwala filmującym na łatwe śledzenie przy przejściu z jasnego pleneru do zacienionego wnętrza.

Reklama

Sekrety fotografii cyfrowej dla początkujących


Jak fotografować, żeby Twoje zdjęcia wyróżniały się w galeriach internetowych i mediach społecznościowych? Odpowiedź znajdziesz w najnowszym e-kursie SwiatObrazu.pl, który ma za zadanie przybliżyć techniki – zarówno fotograficzne, jak i związane z cyfrowymi manipulacjami obrazem – umożliwiające znaczne podniesienie poziomu estetycznego i technicznego Waszych zdjęć.

  

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Jordi Brinkman, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: "Ten ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy NIKKOR Z pozwoli użytkownikom aparatów Nikon Z na rejestrowanie fascynujących zdjęć i filmów w każdym miejscu. Ze względu na kompaktową konstrukcję łatwo mieści się w mniejszych torbach fotograficznych. Możliwość mocowania filtrów pozwala rozszerzyć zakres stosowania efektów kreatywnych."

Obiektyw NIKKOR Z 14–30mm f/4 S

  • Przystosowany do mocowania filtrów: pierwszy na świecie ultraszerokokątny pełnoklatkowy obiektyw umożliwiający mocowanie filtrów 82 mm¹ bez użycia nieporęcznych uchwytów.
  • NIKKOR Z: dzięki dużej średnicy mocowania Z firmy Nikon obiektyw ten przepuszcza więcej światła na całej powierzchni klatki.
  • Seria S: nowy wymiar jakości układu optycznego. Przeciwodblaskowa powłoka nanokrystaliczna, bezgłośny system szybkiego AF.
  • Konfigurowalny pierścień sterujący: może służyć do ręcznego ustawiania ostrości (domyślnie), sterowania przysłoną (ułatwiające uzyskanie efektów podczas filmowania) lub kompensacji ekspozycji.
  • Znakomity do filmowania: bezgłośna regulacja przysłony. Zredukowano zarówno "oddychanie" obiektywu, jak i przesunięcie ostrości podczas zmiany ogniskowej.
  • Kompaktowy i zabezpieczony: mechanizm chowania obiektywu sprawia, że zajmuje on niewiele miejsca, gdy nie jest używany. Dokładne uszczelnienie chroni obiektyw przed kurzem i wilgocią.

NIKKOR Z 14–30mm f/4 S  obiektyw

 

NIKKOR Z 14–30mm f/4 S  obiektyw

1 Wśród wymiennych obiektywów do aparatów cyfrowych, stan z 8 stycznia 2019

 

Autor: Materiały prasowe


Oceny artykułu: 0% 100% ocen: 1

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Zimowy widok Leśna zawierucha ... Homo glaciei ... wizula85 patyczek zima