30 lipca 2012, 11:11
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 2162 razy

Nikon 1 kolorowy, Nikon 1 designerski - niezależna inicjatywa Pimp Your Cam

Nikon 1 kolorowy, Nikon 1 designerski - niezależna inicjatywa Pimp Your Cam

Przymierzasz się do zakupu bezlusterkowca Nikon 1? Uważasz, że ilość dostępnych wersji kolorystycznych nie jest wystarczająca? Sprawdź nowy serwis Pimp Your Cam, gdzie wkrótce rozpocznie się sprzedaż oryginalnych, wymalowanych na wszystkie strony korpusów J1 i V1.

Nikon 1 jest - naszym zdaniem - wystarczająco ładny i minimalistyczny, by samemu być w stanie obronić swój design. Jeśli jednak preferujecie bardziej wyrazistą kolorystykę, to Pimp Your Cam będzie dla Was idealny. Niemiecki serwis rozpocznie niedługo sprzedaż unikalnych, modyfikowanych (pod kątem wyglądu) egzemplarzy aparatów systemu bezlusterkowego. Drużyna stojąca za inicjatywą to Jens Bruggemann, znany fotograf reklamowy oraz Torsten Rachu, odpowiedzialny za koncepcję, projekt i wykonanie każdej z modyfikacji.
 

Nikon 1 Pimp Your Cam

Nikon 1 przemalowany według projektu Torstena Rachu, niemieckiego artysty. Pod kątem technicznym aparat nie odbiega od standardowej wersji J1; różni się jedynie wyglądem. / źródło: Pimp You Cam


Rachu tworzył m.in. dla takich marek jak BlackBerry, Electronic Arts, Disney, Siemens czy Nokia. Mamy więc do czynienia z profesjonalistą w każdym calu, który - jako projekt dodatkowy - postanowił zmienić wygląd popularnych aparatów. Wśród głównych argumentów przedstawianych przez autorów Pimp Your Cam jest m.in. wzrost wartości aparatu. Jak deklaruje ekipa odpowiedzialna za projekty, modyfikowane cyfrówki były testowane; malunki nie "zejdą" z obudowy nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.

Od lipca 2012 roku modyfikowany Nikon 1 jest dostępny u niektórych dystrybutorów na całym świecie.
 

Nikon 1 Pimp Your Cam

Ekipa Pimp Your Cam już na początku przygotowała spory wybór grafik. Potencjalni klienci nowej marki będą mogli albo wybrać "gotowca", albo - po wcześniejszych konsultacjach - poprosić o stworzenie projektu od podstaw, według własnych wskazówek. / źródło: Pimp Your Cam

Nikon 1 Pimp Your CamNikon 1 Pimp Your Cam

Ciekawie pomalowany Nikon 1 J1, kolejno z frontu i od tyłu. / źródło: Pimp Your Cam

[kn_advert]

Źródło: Pimp Your Camwww.swiatobrazu.pl