4 maja 2010, 12:00
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 8050 razy

Nikon D5000 z wodoszczelnym futerałem Aquapac - limitowana edycja

Nikon D5000 z wodoszczelnym futerałem Aquapac - limitowana edycja

W związku ze zbliżającymi się wakacjami Nikon Polska wprowadza na rynek zestaw do podwodnej fotografii. Składa się on z lustrzanki D5000 i obiektywu AF-S DX 18-55mm f/3.5-5.6G VR oraz wodoszczelnego futerału Aquapac.

Jak informuje Nikon Polska, zestaw dostępny jest w sprzedaży od początku maja bieżącego roku. W promocyjnym, niebieskim opakowaniu znajdziecie lustrzankę D5000 wraz z obiektywem, oraz futerał firmy Aquapac, umożliwiający fotografowanie i filmowanie na głębokości do 5 metrów.

nikon d5000 aquapac
Kliknij na obrazek, aby powiększyć w nowym oknie

Futerał ma być prosty w obsłudze - by przygotować go do pracy, wystarczy umieścić aparat w środku, usunąć nadmiar powietrza i zamknąć przy pomocy specjalnych dźwigienek. Dostęp do większości przycisków zostanie zachowany. Do kompletu producent dołącza pasek, zabezpieczający sprzęt przed upuszczeniem w czasie nurkowania. Aquapac może być też z powodzeniem stosowany przy fotografowaniu w trudnych warunkach atmosferycznych.

nikon d5000 aquapac
Promocyjne opakowanie Nikona D5000 z futerałem Aquapac

Futerał pasuje do innych amatorskich lustrzanek Nikona - jedynym ograniczeniem jest średnica obiektywu, która nie może przekraczać 78 milimetrów.

Na YouTube znaleźć można amatorski film w rozdzielczości 720p, nagrany z wykorzystaniem wyżej wymienionego zestawu.

 

 

Źródło: Nikon Polska

 www.swiatobrazu.pl