Nikon D5100 - nowa matryca i ulepszony wyświetlacz

Nikon D5100 - nowa matryca i ulepszony wyświetlacz

Nikon D5100 wyposażony został w nowy, ulepszony, obrotowy ekran LCD, różne opcje dodawania efektów specjalnych oraz tryb rejestrowania filmów w jakości Full HD 1080p. To ostatnie jest zasługą 16-megapikselowej matrycy CMOS, będacej sercem aparatu.


Następca lustrzanki D5000, Nikon D5100, wyposażony został w ulepszony ekran LCD. Dzięki poziomej osi otwierania zapewnia on większą swobodę manewrowania, zwłaszcza podczas używania statywu. W porównaniu do poprzednika mamy tu przede wszystkim większą rozdzielczość i przekątną - 921 tysięcy punktów przy trzech calach. Producent chwali się również wprowadzeniem nowego trybu efektów specjalnych. Do dyspozycji oddane zostały m.in. narzędzia 'Selektywny kolor', które umożliwia wybranie do trzech kolorów, mających pojawić się na zdjęciu lub filmie, oraz 'Efekt miniatury', dzięki któremu obiekt przypomina makietę. Łącznie możemy używać siedmiu efektów specjalnych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem