Nikon D5500a z aktywnie chłodzoną matrycą dla astrofotografów

Nikon D5500a z aktywnie chłodzoną matrycą dla astrofotografów

Włoski producent sprzętu i akcesoriów dla astronomów rozszerzył swoją ofertę o bardzo nietypowo zmodyfikowaną wersje lustrzanki Nikon D5500, wyposażoną w szereg udogodnień dla astrofotografów. Cechą szczególnie wyróżniającą ten aparat jest aktywny system chłodzenia matrycy oparty na ogniwach Peltiera. Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat jest w stanie schłodzić układ CMOS do 27°C poniżej temperatury otoczenia i tym samym zminimalizować poziom szumów na zdjęciach.


Dla astrofotografów problem szumów własnych przetwornika obrazu w aparacie jest kwestią szczególną – nawet niewielkie zakłócenia monochromatyczne i barwne mogą zakłócić zdjęcia gwiazd tak, że ich wartość naukowo-obserwacyjna będzie bardzo ograniczona. Dlatego właśnie dedykowane aparaty cyfrowe do fotografowania nieba są konstrukcjami wyposażonymi w zaawansowane systemy chłodzenia. Niedawno oferta ta rozszerzyła się o model sprzedawany przez włoską firmę PrimaLuceLab. Jego cechą szczególną jest jednak to, że konstrukcja ta bazuje na mocno zmodyfikowanym korpusie popularnego Nikona D5500, czyli średniozaawansowanej amatorskiej lustrzanki cyfrowej.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem