10 grudnia 2019, 09:07
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2022 razy

Znane są pierwsze szczegóły na temat specyfikacji flagowego Nikona D6

Znane są pierwsze szczegóły na temat specyfikacji flagowego Nikona D6

Dopiero co donosiliśmy, iż Canon najprawdopodobniej w lutym 2020 roku zaprezentuje nowy aparat Canon Rs, a już okazało się, że ten miesiąc przyniesie także inną bardzo ciekawą premierę - Nikona D6. Jeszcze niedawno producent ten donosił, iż jego flagowiec jest w fazie rozwoju, ale wygląda na to, że będzie można z niego korzystać wcześniej, niż początkowo mogło się wydawać.

Nikon D6 - pierwsze przecieki na temat specyfikacji

W oficjalnym komunikacie z dnia 3 września Nikon poinformował, że model D6 będzie "najbardziej zaawansowaną lustrzanką cyfrową w jego historii". Nie była to szalenie obfitująca w fakty wiadomość, wszak stanowiła oczywistą oczywistość. Trudno oczekiwać od najnowszego, flagowego modelu, aby był słabszy od poprzednika i nie stanowił obecnego szczytu możliwości firmy. Na szczęście portal Nikon Rumours dotarł do większej liczby informacji.
 
Według doniesień portalu udało się dotrzeć do szerszych specyfikacji urządzenia i poznać ramowe czasy premiery. Wstępnie więc Nikon D6 zostanie zaprezentowany w połowie lutego 2020 roku. Dokładna data nie jest znana, ale najbardziej prawdopodobny według Nikon Rumours jest 12 lutego.
 
Nikon D6 ma mieć bardzo ciekawą specyfikację. Prawdopodobnie zostanie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 24 MP z "udoskonalonym zakresem dynamicznym", wewnętrzną stabilizacją obrazu (która ma być dodatkowo ulepszona w stosunku do rozwiązania stosowanego w bezlusterkowcach Nikon Z6 i Z7), podwójny slot kart pamięci CFExpress, nagrywanie filmów w jakości 4K/60p z funkcją wideo RAW, ekran dotykowy o rozdzielczości 3,2 mln punktów, wbudowaną łączność Wi-Fi i udoskonalony tryb cichego fotografowania. 
 
Nikon Rumours donosi również, że D6 będzie stanowił swoistą "hybrydę łączącą lustrzanki z bezlusterkowcami". Co to ma dokładnie oznaczać, trudno narazie powiedzieć. Na więcej informacji trzeba będzie zapewne poczekać do przyszłego roku. Niemniej 2020 rok zacznie się bardzo ciekawie dla entuzjastów sprzętu Nikona i Canona. 
 
nikon d6


www.swiatobrazu.pl