Nikon D810 - następca kultowej lustrzanki

Nikon D810 - następca kultowej lustrzanki

Firma Nikon zaprezentowała długo oczekiwanego następcę lustrzanek D800 i D800E. I choć korpus oznaczony symbolem D810 wydaje się bardziej wersją rozwojową "osiemsetki", niż jakąś przełomową, zupełnie nowatorską konstrukcją, to pewne jej cechy sugerują, że już niedługo na półki sklepowe trafi naprawdę udany aparat małoobrazkowy, stanowiący doskonałe uzupełnienie dla modelu D4s. A czy warty zakupu? Przeczytajcie i przekonajcie się sami.


Nowy Nikon D810 został - według materiałów prasowych udostępnionych nam przez producenta - całkowicie przeprojektowany względem poprzednika. Czy może raczej "poprzedników", ponieważ jego zadaniem jest zastąpienie dwóch bliźniaczych modeli: D800 i D800E. Jak można łatwo się domyślić, analizując posunięcia firmy Nikon w zakresie rozwoju linii amatorskich i profesjonalnych lustrzanek od czasu premiery tych dwóch aparatów, uzyskano to kompletnie rezygnując z edycji wyposażonej w filtr dolnoprzepustowy (warto zauważyć, że w aparacie tym filtra low-pass po prostu nie ma - w przeciwieństwie do modelu D800E, gdzie był on nieaktywny).
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem