Nikon D850 - pierwsza lustrzanka cyfrowa, która zdobyła 100 punktów w teście DxOMark

Nikon D850 -  pierwsza lustrzanka cyfrowa, która zdobyła 100 punktów w teście DxOMark

Żadnej lustrzance cyfrowej nie udało się dotychczas osiągnąć takiego rezultatu w ogólnej punktacji DxOMark. Nikon D850 jest więc pierwszym modelem, który uzyskał 100 punktów w teście tej renomowanej strony. Tym samym zepchnął z pierwszego miejsca Sony A7R II, który mógł poszczycić się 98 punktami (co ciekawe trzecie miejsce zajmuje Nikon D810, z wynikiem 97 punktów). Czy to oznacza, że D850 jest pozbawiony wad i inżynierom Nikona udało się stworzyć idealny sprzęt?


Przede wszystkim należy pamiętać, że test DxOMark dotyczy matrycy zastosowanej w Nikonie D850. Nie odnosi się więc do ergonomii i innych parametrów aparatu, chociaż specyfikacja urządzenia jest naprawdę imponująca: pełnoklatkowa matryca BSI CMOS o rozdzielczości 45,7 MP, brak filtra dolnoprzepustowego, procesor obrazu Expeed 5, czułość ISO w zakresie ISO 64-25600 (rozszerzalna do 102400), 153 punktowy AF, zdjęcia seryjne z prędkością 7 kl./s (9 kl./s z gripem), wzmacniana i uszczelniana konstrukcja, a także filmy 4K (30 kl./s) i 1080p (120 kl./s). Więcej informacji na temat parametrów aparatu można znaleźć tutaj.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem