21 lipca 2020, 09:09
Autor: Materiały prasowe
czytano: 5660 razy

NIKON Z5 - nowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla początkujących

NIKON Z5 - nowy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla początkujących

Firma Nikon wprowadziła do swojej oferty nowy pełnoklatkowy aparat dla początkujących z rodziny Nikon Z. Solidny, lekki i łatwy w obsłudze aparat Nikon Z5 to doskonała propozycja dla każdego, kto chce spróbować pełnoklatkowej fotografii bezlusterkowej. Wraz z aparatem na rynek trafia poręczny obiektyw NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3 — najkrótszy i najlżejszy z dostępnych pełnoklatkowych obiektywów o zmiennej ogniskowej do aparatów bezlusterkowych¹. Doskonale współpracuje z aparatem Nikon Z5 i jest świetną opcją dla każdego twórcy, który używa aparatu Nikon Z i potrzebuje prawdziwie przenośnego pełnoklatkowego obiektywu zmiennoogniskowego.

Aparat Nikon Z5, zajmujący w ofercie miejsce poniżej modeli Nikon Z7 i Z6, jest przeznaczony dla każdego, kto chce zacząć odkrywać piękno fotografii pełnoklatkowej. Niezależnie od tego, czy jest używany do fotografowania, czy kręcenia filmów 4K, pozwala uzyskać zdjęcia intrygujące nowym poziomem szczegółowości, głębi i kolorów. Czyste fotografie o zachwycającym zakresie dynamiki można uzyskać nawet przy wysokich czułościach ISO. Jest to możliwe dzięki pełnoklatkowej matrycy CMOS o rozdzielczości 24,3 mln pikseli, która w pełni wykorzystuje dużą ilość światła wpuszczanego przez mocowanie Z o dużej średnicy. 273-polowy hybrydowy system AF firmy Nikon zapewnia idealną ostrość w całym kadrze, a elektroniczny wizjer znany z modeli Z6 i Z7 daje wyjątkowo wyraźny obraz. Dwa gniazda kart pamięci oferują elastyczne miejsce do przechowywania, a obsługa aparatu jest łatwa dzięki uznanym ergonomicznym funkcjom Nikon Z, jak na przykład głęboko wyprofilowany uchwyt. Aparat można również zasilać przez kabel USB², co doskonale sprawdza się m.in. przy nagrywaniu długiej sekwencji poklatkowej z okna salonu.

[kn_advert]

Aparat Nikon Z5 jest kompatybilny ze wszystkimi jasnymi i kompaktowymi pełnoklatkowymi obiektywami NIKKOR Z — od szerokokątnych obiektywów o stałej ogniskowej po teleobiektywy zmiennoogniskowe. Zestaw podstawowy zawiera niezwykle poręczny obiektyw NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3. Ten wszechstronny nowy standardowy obiektyw zmiennoogniskowy, niewielki i ostry, oferuje jeden z najbardziej popularnych zakresów ogniskowych oraz doskonałą wydajność podczas fotografowania i filmowania. Aparat Nikon Z5 jest także w pełni zgodny z adapterem do mocowania FTZ, który umożliwia korzystanie z obiektywów NIKKOR z mocowaniem F bez utraty jakości zdjęć.

Jordi Brinkman, kierownik ds. produktów w firmie Nikon Europe, powiedział: "Aparat Nikon Z5 i obiektyw NIKKOR Z 24–50 mm dają fantastyczną możliwość odkrywania zalet fotografii w systemie Nikon Z. Pozwalają uzyskać oszałamiającą jakość obrazu Nikon Z — od bogatszych kolorów po większą głębię ostrości — w wyjątkowo poręcznym opakowaniu. To doskonały sposób na ćwiczenie kreatywności i tworzenie zdjęć, o jakich marzysz".

Firma Nikon zamierza stale poszerzać ofertę NIKKOR Z o nowe niezwykle wydajne obiektywy, które stymulują potencjał kreatywności fotografów. Obiektyw NIKKOR Z 14-24mm f/2.8 S zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym roku. Dostępny jest również harmonogram premier obiektywów NIKKOR Z.

 

NIKON Z5 pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla początkujących

 

NIKON Z5 pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy dla początkujących

Nikon Z5. Rozwijaj kreatywne podejście do fotografii.

 

NIKKOR Z 24-50mm f/4-6.3

 

1 Najkrótszy i najlżejszy spośród standardowych obiektywów o zmiennej ogniskowej do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych z wymienną optyką dostępnych 21 lipca 2020 r.
2 Wymagany kabel USB typu C.www.swiatobrazu.pl