Nikon Z6 i Z7 z trybem Eye AF dla oczu zwierząt - istotna aktualizacja

Nikon Z6 i Z7 z trybem Eye AF dla oczu zwierząt - istotna aktualizacja

Nikon opublikował aktualizację firmware Nikona Z6 i Z7, która wprowadza przede wszystkim możliwość korzystania z trybu śledzenia Eye AF z detekcją oczu zwierząt. Poza tym aktualizacja ta ogólnie usprawnia działanie trybu śledzenie - autofokus i zapewnia wsparcie dla kart CFexpress. Poza tym Nikon udostępnił drobną aktualizację oprogramowania bezlusterkowca Nikon Z50.


Nikon Z6 i Z7 od teraz z funkcją śledzenia oczu zwierząt

Najważniejszą nowością, która wprowadza udostępniona właśnie aktualizacja (wersja 3.0) jest obsługa trybu Eye AF z opcją detekcji oczu zwierząt. Funkcja ta jest jednak dostępna jedynie w trybie fotografowania, natomiast podczas filmowania możliwe jest jedynie śledzenie twarzy modeli. Według zapewnień producenta funkcja śledzenia oczu potrafi skupiać ostrość nawet na mało popularnych zwierzętach - nie tylko domowych pupilach. Filmy demonstracyjne opublikowane przez Nikona w związku z tą aktualizacją zdają się potwierdzać te zapewnienia. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem